Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:855638
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.04.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 9 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    4
1.  LAUKU TŪRISMA ATTĪSTĪBA    5
  ATTĪSTĪBAS VĒSTURE    5
  ATTĪSTĪBAS VIRZIENI UN PRIORITĀTES TUVĀKAJAI NĀKOTNEI    6
2.  TŪRISMA NOZĪME UN VIETA LATVIJAS TAUTSAIMNIECĪBĀ    6
3.  PRIEKŠNOTEIKUMI LAUKU TŪRISMA MĪTNES DARBĪBAS UZSĀKŠANAI    11
4.  LAUKU TŪRISMA MĪTŅU KVALITĀTES STANDARTI LATVIJĀ    13
5.  PAŠREIZĒJĀ SITUĀCIJA LAUKU TŪRISMA TIRGŪ    16
6.  VALSTS ATBALSTS LAUKU TŪRISMAM    25
  VALSTS ATBALSTS LAUKU TŪRISMAM 1998. - 2003. GADĀ    25
  SECINĀJUMI    27
  PRIEKŠLIKUMI    29
  IZMANTOTĀ LITERATŪRA    30
  PIELIKUMS    31
Darba fragmentsAizvērt

Pašreiz Latvijā ir tāda situācija, ka daudzi nemaz nezin, ka laukos varētu atpūsties, bet ir cilvēki, kuri to zina un izmanto, jo tā ir vienreizēja iespēja atpūsties sakoptā lauku vidē bez pilsētas piesārņojuma, arī pats lauku tūrisms sāk nostabilizēties un kļūst kvalitatīvāks, jo ar katru gadu pienāk arvien mazāk jaunu lauku tūrisma uzņēmēju.
Šobrīd lauku tūrisms tiek uzskatīts par vienu no lauku attīstības prioritātēm. Daudzi zemnieki paralēli kādai tradicionālajai nozarei ļoti veiksmīgi nodarbojas arī ar lauku tūrismu. Patiesībā vasaras ir tas laiks, kad liela daļa zemnieku vēl negūst nekādus reālus ienākumus, jo raža vēl tikai veidojas. Turpretī lauku tūrisms faktiski visu vasaru ļauj pelnīt. Un tā ir arī vienreizēja iespēja, kā, no Latvijas pilsētām izvilkt kādu naudas zīmi.
Dažāda ir cilvēku motivācija, uzsākot nodarboties ar lauku tūrisma attīstīšanu savā saimniecībā.
Vieniem tā ir vēlēšanās mazliet nopelnīt, ieguldot šķietami nelielus līdzekļus - izbrīvējot daļu no savas ģimenes apdzīvotās mājas, izmitināt viesus, kurus pievilinājis ezera vai jūras tuvums.
Otriem, savukārt, tā ir iespēja kontaktēties ar dažādu profesiju cilvēkiem, kurus lauku vidē, kur māja no mājas bieži vien atrodas kilometriem tālu, tik bieži nesastapt.
Trešie meklē risinājumu, kā izmantot atgūtos lauku īpašumus, un vienu no iespējām bieži redz lauku tūrismā, jo daba un ainava tam piemērota - neskarta un gluži mežonīga.
Taču tikai retais apjauš, ka tūrisma bizness ir tāds pats uzņēmējdarbības veids kā visi pārējie, kas prasa:
rūpīgu tirgus izpēti,
sava tūrisma piedāvājuma izstrādi,
cenas noteikšanu, lai tā apmierinātu gan pircēju, gan pārdevēju
veiksmīgi izstrādātu mārketinga politiku.
Tāpēc šajā kursa darbā esmu sniedzis nelielu pārskatu par situāciju lauku tūrisma tirgū Latvijā, kā arī par dažiem priekšnoteikumiem, lai veiksmīgi uzsāktu tūrisma biznesu laukos.
Attīstības vēsture
Līdz ar krasajām pārmaiņām valsts tautsaimniecībā 1991./1992. gadā daudzi iedzīvotāji meklē savu vietu ekonomiskajā vidē, maina nodarbošanos un uzsāk arī tūrisma biznesu.
1993. gadā tiek dibināta asociācija „Lauku ceļotājs” un sākas mērķtiecīga, koordinēta lauku tūrisma attīstība. Lauku tūrismu par savu nodarbošanos izvēlas tie lauku saimnieki, kuri vēlas gūt ienākumus papildu tradicionālajai lauksaimniecībai un tie, kuri pārcēlušies uz laukiem no pilsētas, atgūstot īpašumus. Tūristiem parasti tiek piedāvātas istabas saimnieku mājā.
Sakot ar 1994. gadu, lauku tūrisms pamazām kļūst populārs kā atpūtas veids. Turpmākajos gados strauji pieaug gan atpūtas vietu skaits, gan klientu skaits. Vairākus gadus tūristu skaita pieaugums ir pat 100% gadā. [9]
Mērķtiecīgs lauku tūrisma popularizēšanas darbs, palielina pieprasījumu gan pēc kvantitātes, gan kvalitātes, līdz ar to lauku tūrisma uzņēmēji sāk ieguldīt līdzekļus lauku tūrismā un piedāvāt tūristiem istabas ar atsevišķām labierīcībām, būvē brīvdienu mājas, kurās klienti dzīvo atsevišķi no saimniekiem. Pieaugot konkurencei un pieprasījumam, saimnieki veido papildu piedāvājumu - pirtis, izjādes, makšķerēšanu utt. 90. gadu vidū iezīmējas tendence, ka nerentablas lauku saimniecības sāk pārorientēties no tradicionālās lauksaimniecības uz lauku tūrismu vai citiem alternatīvās uzņēmējdarbības veidiem. [9]…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties