Lauku tūrisms ir sevi pieteicis kā svarīgu un neatņemamu lauku ekonomikas sastāvdaļu – tiek radītas jaunas darba vietas un pašnodarbinātības iespējas, saglabāti cilvēku resursi, mazināta migrācija uz lielajām pilsētām un ārvalstīm, saglabāta lauku ainava, stimulēts saimniecībā saražotās produkcijas noiets. Tas ir efektīvs ilgspējīgas reģionālās attīstības instruments, jo liek savstarpējā sadarbībā attīstīties dažādu nozaru uzņēmumiem (naktsmītnes, ēdināšana, lauksaimnieciskā ražošana un pārstrāde, nepārtikas preču ražošana, amatniecība, u.c.) un infrastruktūrai. Lauku tūrisms labāk kā jebkura cita nozare veicina lauku reģionu attīstību, jo praktiski visi viesu uzņemšanai nepieciešamie resursi un pakalpojumi ir pieejami uz vietas un iegūtie naudas līdzekļi tūlīt atgriežas reģionālajā ekonomiskajā apritē.
Saskaņā ar Pasaules tūrisma organizācijas veiktajiem pētījumiem, pasaulē ar katru gadu pieaug pieprasījums pēc nestandartizētiem un individuāliem tūrisma produktiem, kas ietver sevī dabas un dažādu reģionālo īpatnību iepazīšanu.
Es izvēlējos rakstīt par lauku tūrismu tādēļ, ka Lauku tūrisma piedāvājums iemieso visas iepriekš minētās sastāvdaļas, līdz ar to turpmākajos gados ir prognozējams straujš lauku tūrisma nozīmes pieaugums Eiropā un pasaulē. Latvijai ir lielisks piedāvājums šobrīd, ko vērts valstij ir aizstāvēt, saglabājot to arī nākotnei!
Kursa darba mērķis ir izpētot man pieejamos materiālus, konstatēt esošo situāciju lauku tūrisma nozarē.
Lai to konstatētu, kursa darbā izvirzu sekojošus uzdevumus:
Apskatīt lauku tūrisma apakšnozaru situāciju uz 2006.gadu;
Izvērtēt valsts un ES atbalstu lauku tūrismam;
Izpētīt lauku tūrisma tirgū pastāvošās problēmas – pieejamie resursi, tirgus piedāvājums un pieprasījums, patēriņš;
Izvērtēt šobrīd pastāvošās problēmas lauku tūrismā;
Noskaidrot cik izdevīgi ir nodarboties ar lauku tūrismu
Izvērtēt lauku tūrisma stiprās, vājās puses, draudus un iespējas nākotnē.…