Secinājumi
No pētījuma izriet galvenie sekojoši secinājumi:
1. Lauku tūrisma mītnes visbiežāk atrodas lauku apvidos un mazpilsētās, tās ir viesnīcas, viesu mājas, zemnieku mājas, lauku un ciemata mājas, kempingi, brīvdienu mājas, kas pēdējos gados ir piesaistījušas vislielāko apmeklētāju un tūristu skaitu.
2. Veicot pētījumu par Latvijas lauku tūrisma attīstību darba autore secināja, ka lauku tūrisma attīstības pamats ir vietējie iedzīvotāji, kas, izmantojot dabas resursus un cilvēces radītās kultūrvēsturiskās vērtības un infrastruktūru, veido un piedāvā ceļotājiem tūrisma produktus.
3. Lauku tūrismam nepastāv konkrētas definīcijas, kas pilnībā spētu raksturot to, autoriem ir dažādi viedokļi ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs.
4. Analizējot Lauku ceļotāja datus darba autore secināja, ka lauku tūrisms veicina lauku reģionu, kā arī ekonomisko attīstību sniedzot jaunas darba vietas, saglabājot cilvēkresursus, dabas resursus, uzturot kārtībā lauku ainavu, stimulējot saimniecībā saražotās produkcijas noietu, palielinot pamat vai papildienākums lauku uzņēmējiem, vienlaicīgi palielinot ienākumus vietējās pašvaldības budžetā.
5. Pētījuma gaitā autore secina, ka lauku tūrisms daļēji rada negatīvu ietekmi uz apkārtējo vidi, kas var negatīvi ietekmēt dabas vērtības, kā arī dati par lauku tūrisma ilgtspējīgu attīstību Latvijā liecina, ka tūrisma infrastruktūras attīstības līmenis, īpaši lauku reģionos ir nepietiekošs.
6. Pētot lauku tūrisma attīstības tendences Latvijā darba autore secināja, lauku tūrisma mītņu īpašnieki iegulda mērķtiecīgu lauku tūrisma popularizēšanas darbu, iegulda līdzekļus tūrisma mītnes attīstībai, pakalpojumu uzlabošanai, papildina papildpakalpojumu klāstu, kā rezultātā veido savu unikālo piedāvājumu veiksmīgai attīstībai nākotnē.
7. Pētījuma gaitā darba autore noskaidroja, ka lauku tūrisma attīstībā būtiska loma ir faktoriem, kas to ietekmē, tie ir lauku tūrisma attīstību veicinošie un bremzējošie faktori.
…