Šis vēstures posms latviešiem ir bijis gan rūgtas vilšanās, gan cerību posms. Protams, Latvijai kā valstij no 1918. gada līdz 1939. gadam bija pats jaukākais laiks. Latvija bija atzīta valsts, kuras iedzīvotāji ar neredzētu sparu cenās strādāt savas valsts labā. Visu iedzīvotāju pūliņi, protams, arī attaisnojās un Latvija īsā laikā kļuva par ievērojamu un pārtikušu valsti. Tomēr lielās kaimiņvalstis nebija mierā ar Latvijas augošo spēku un tās rīkojās, lai Latvijas kā brīvas valsts nākotne nebūtu gara. 40.gados Latvijas valsti savā starpā nevarēja sadalīt Vācija un Padomju Krievija. Bet visu šo okupāciju rezultātā mēs varam pārliecināties, ka latvieši no visas sirds strādā tikai savas neatkarīgas valsts labā. Varam arī secināt, ka Latvijai ir liela loma pasaules ekonomikā, jo ne jau velti 20.gs. lielākās valstis cīnījās par mūsu teritoriju. Tagad apskatīsim Latvijai svarīgākos notikumus tuvāk:
1.1. Latvijas valsts izveidošanās.
Neatkarīgas Latvijas valsts ideja, kas vēl 1917. gadā izskanēja pavisam vārgi, jau pēc gada piesaistīja arvien lielāku tautas daļu. Lielinieku atbalstītāji redzēja, ka skaistie solījumi netiek pildīti, ka padomju valstī valda haoss, trūkst pārtikas, bet karš nebeidzas. Latviešu Pagaidu nacionālā padome kādu laiku darbojās Pēterpilī un izplatīja Latvijas valsts ideju Krievzemes plašumos izkliedētajā tautā. Nacionālā padome nosūtīja uz Parīzi un Londonu Zigfrīdu Meierovicu, lai meklētu atbalstu iecerētajai Latvijas valstij. Savukārt vācu okupētajā Rīgā nodibinājās latviešu sabiedrisko darbinieku grupa ar nosaukumu Demokrātiskais bloks, kurā iekļāvās arī sociāldemokrātiskā mazinieki. Arī šī apvienība savu darbību vērsa uz neatkarīgas Latvijas valsts izveidošanu. 1918. gada vasarā Rīgā ieradās daži nacionālās padomes locekļi un uzsāka sadarbību ar Demokrātisko bloku.
Turpmākos notikumus noteica pasaules politiskās norises.1918.gada 11.novembrī Vācija atzina sevi par uzvarētu un noslēdza pamieru.…