Valsts parādu varētu definēt kā budžeta deficītu uzkrāto summas vērtību. Tas var būt gan iekšējais, gan ārējais – atkarībā no tā, kam valsts ir parādā. Šajā darbā tiks apskatīts Latvijas valsts iekšējais parāds.
Pirmais, kas nāca prātā sākot rakstīt darbu, bija jautājums vai ir iespējams atdalīt valsts iekšējo parādu no valsts kopējā parāda. Protams, starp ārējo un iekšējo parādu ir būtiska atšķirība, tomēr pastāv arī tādi faktori, kas attiecas uz abiem parādiem kopumā.
Galvenais referāta mērķis ir valsts iekšējā parāda analīzes ceļā, noskaidrot kāda ir parāda situāciju Latvijas valstī. Manuprāt, sevišķi svarīgs ir jautājums vai situācija atbilst Eiropas Savienības izvirzītajām normām. Tā kā Latvija ir viena no ES dalībvalstīm, tad nebūtu pieļaujams, ka valsts parāds pārsniedz normas robežu.
Balstoties uz izvirzīto referāta mērķi, darba uzdevums ir sniegt informāciju par Latvijas valsts iekšējo parādu, analizējot pieejamo informāciju.
Darbā tiks izmantoti septiņi informācija avoti, no kuriem tikai divi ir grāmatu literatūra. Patiesībā grūti ir atrast aprakstošu literatūru, kas sniegtu informāciju par tēmu valsts parāds, nemaz nerunājot par iekšējo valsts parādu. Pārējie izmantotie avoti tika ņemti no interneta, kur pārsvarā ir doti statistiskie dati, nevis aprakstošā informācija.…