Ja zemniekam ir sava saimniecība, tad viņš ir bagāts. Vienalga, liela vai maza, gadiem paša kopta vai nesen mantota, jebkurā gadījumā tajā var ielikt savu radošu izdomu, veidot to pēc sava paša prāta un estētiskās izdomas.
Arvien vairāk zemnieku vēlas savā saimniecībā strādāt ar ekoloģiskām un bioloģiskām metodēm. Šo vārdu saturs ir līdzīgs – audzēt veselīgu pārtiku un radīt veselīgus apstākļus sev, strādājot saskaņā ar dabas likumiem, tātad metodes ir arī videi draudzīgas. Ir daudz iemeslu, kas liek zemniekam tā darīt. Viens no tiem ir pamatotās bažas par ģenētiski modificētu pārtiku, kas diezgan nemāni ienāk lielveikalos.
Par vides piesārņojumu mēs domājam mazāk, taču, atceroties kaut vai vienu piemēru par vēžiem, kas kādreiz bija vai katrā upītē, bet kolhozu laikos, kad izšķērdīgi tika lietoti minerālmēsli, gandrīz pavisam iznīka, kļūst skaidrs, ka nevar varmācīgi iejaukties dabas norisēs. Viss dabā ir saistīts, pat sīkās neredzamās norises ar lieliem globāla rakstura jautājumiem.
Latvijā strauji palielinās zemnieku skaits, kas saimnieko ar bioloģiskām metodēm. Bet ar tādām pašām vai līdzīgām metodēm var saimniekot ikviens, kura rīcībā ir kaut neliels zemes gabaliņš. Tad paša dārzā izaudzēts auglis vai dārzenis būs ne vien brīvs no organismam kaitīgām vielām, bet arī maksimāli svaigs, kad tam ir vislielākā bioloģiskā aktivitāte.
Šis darbs sniedz īsu bioloģiskās lauksaimniecības attīstības situācijas raksturojumu.
Interese par pārtikas drošību un vides piesārņojuma samazināšanu ir pamats, lai uzrakstītu šo darbu par bioloģisko lauksaimniecību Latvijā, turklāt patērētāju interese par pārtikas drošību un vides piesārņojuma samazināšanu ir pamatmotivācija bioloģiskās lauksaimniecības attīstībai.
Šī darba mērķis ir noskaidrot bioloģiskās lauksaimniecības attīstību Latvijā.
Šajā darbā tiks apskatīta bioloģiskās lauksaimniecības būtība, nozaru attīstība, ekonomiskā politika, bioloģiskās lauksaimniecības zinātnes attīstība.
Izvērtējot bioloģiskās lauksaimniecības būtību , nozaru attīstību, ekonomisko atbalsta politiku un bioloģiskās lauksaimniecības zinātnes attīstību nonāksim pie secinājuma, ka ir aktivizējusies saimnieciskā darbība Latvijas novados un pieaug bioloģiski apsaimniekoto zemju platības un šī saimniekošana Latvijā kļūst aizvien aktuālāka, jo pieaug ekoloģiskās pārtikas pieprasījums pārtikas tirgū.
Šis saimniekošanas veids veicina veselīga uztura piegādi patērētājiem un vides drošību, ierobežojot agroķimikāliju lietošanu. …