Secinājumi
1. Latvijas administratīvais iedalījums ir Latvijas teritorijas sadalījums pašvaldībās.
2. Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums nosaka administratīvo teritoriju un novadu teritoriālā iedalījuma vienību izveidošanas, uzskaites, robežu grozīšanas, administratīvā centra noteikšanas nosacījumus un kārtību, kā arī apdzīvoto vietu statusa noteikšanas, to uzskaites kārtību un institūciju kompetenci.
3. Administratīvās teritorijas reformas mērķis – izveidot ekonomiski attīstīties spējīgas administratīvās teritorijas ar vietējām pašvaldībām, kas nodrošinātu kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem.
4. Administratīvās teritorijas reformas rezultātā būtiski pieauga vietējo pašvaldību atbildība.
5. Administratīvi teritoriālā iedalījuma plusi ir tie, ka ir izveidotas ekonomiski attīstīties spējīgas pašvaldības, kas nodrošina kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem, attīstās uzņēmējdarbība, piesaistot labus speciālistus un pašvaldībām ir noteicošāka loma reģiona attīstībā.
6. Administratīvi teritoriālā iedalījuma vājās puses ir tās, ka lauku teritorijās ir palicis lielāks bezdarbs, nabadzība, mazi cilvēkresursi, dzīves kvalitātes atšķirība un iedzīvotājiem palikušas attālinātas daudzas interesējošas iestādes.
…