Sesto gadu dzīvojam 21. gadsimtā. Visa pasaule attīstās, gan zinātnes, gan ekonomikas līmeņos. Mūsdienu pasaules un arī Eiropas attīstības pazīme ir pieaugošā globalizācija un reģionālā sadarbība gan politiskos, gan sociālekonomiskos, gan citos jautājumos. Šīs sadarbības rezultāts ir Eiropas Savienība (turpmāk ES).
Darba mērķis ir, balstoties uz pētījumu par Latvijas integrācijas procesu Eiropas Savienībā, izdarīt secinājumus un izvirzīt priekšlikumus integrācijas procesa rezultātā radušos uzņēmējdarbības ārējās vides problēmu risināšanai.
Darba mērķa sasniegšanai autors izvirza šādus darba uzdevumus:
veikt integrācijas procesa izpēti;
izanalizēt vienotā tirgus izveides problēmu loku, kas attiecas uz uzņēmējdarbības ārējo vidi;
izanalizēt vienotās valūtas ieviešanas potenciālo problēmu loku, kas attiecas uz uzņēmējdarbības ārējo vidi;
izvērtēt pasākumus, kuri būtu jāveic, lai novērstu vai samazinātu konstatētās problēmas.
Darba struktūra ir izveidota atbilstoši izvirzītajiem uzdevumiem un sastāv no ievada, 4 nodaļām ar apakšnodaļām, secinājumiem un priekšlikumiem, kā arī no izmatotā literatūras un avotu saraksta un pielikumiem. Darba pirmajā nodaļā autors izpēta integrācijas procesa Eiropas Savienībā teorētiskos pamatprincipus un procesa soļus. Otrajā un trešajā darba nodaļā autors aplūko integrācijas procesa svarīgākos posmus – vienoto tirgu un vienoto valūtu. Autors atspoguļo šo etapu pozitīvos un negatīvos aspektus saistībā ar uzņēmējdarbības ārējo vidi. Ceturtajā nodaļā autors sniedz iepriekšējās divās nodaļās izvirzīto problēmu iespējamos risinājumus.
Pētījuma periods attiecas uz pēdējiem 4 gadiem, jo darba mērķis vairāk ir vērsts uz nākotnes notikumu analizēšanu, mazāk uz vēsturisko faktu pētīšanu. Taču daži dati ir ņemti arī no nedaudz vecākiem avotiem, lai autors gūtu labāku priekšstatu par pētāmo jautājumu loku.…