11. septembris: pasaule vairs nekad nebūs tāda kā senāk. ‘’Teroristi ASV nogalina tūkstošus’’ (Diena) un ‘’Ņujorkas apokalipse’’ (Kurzemes Vārds). Melniem, izceltiem burtiem rotāti virsraksti ir ieraugāmi visu 12. septembra laikrakstu pirmajās lapās. Ir noticis neticamais – musulmaņu teroristi uzbrukuši ASV: sabrukuši Pasaules tirdzniecības centra abi debesskrāpji, daļa no Pentagona ir kļuvusi par drupu kaudzi, sprāgusi bumba un notikusi lidmašīnas avārija pie Pitsburgas. Bet galvenais bojā gājuši daudzi nevainīgi cilvēki. 11. septembra terora akts ASV mani pamudināja rakstīt kursa darbu par terorismu un teroristiem. Runājot par terorisma aktualitāti un novitāti varu teikt, ka par terorismu varam dzirdēt un redzēt gandrīz vai katru dienu pa televīzijas ziņām un izlasīt laikrakstos.
Mans mērķis ir apkopot datus par teroristiskajām organizācijām un viņu veiktajiem teroraktiem. Zinātniskā darba galvenais uzdevums ir apskatīt pasaules notikumus no vardarbības un cilvēku vērtību viedokļa.
Pētījuma zinātniskā nozīme ir cieši saistīta ar praktisko nozīmi, jo šis darbs var interesēt cilvēkus, kuri interesējas par kariem, konfliktiem, īsāk sakot, tādiem cilvēkiem kā vēsturniekiem un sociologiem. Praktiski var lietot, ja ir kāda vajadzība vai interese par dažiem faktiem, piemēram, par Osamu bin Ladenu un 11. septembri, par Centra spridzināšanu, kā arī apskatīt citu organizāciju ‘’varoņdarbus.
Materiāli ir sakopoti no laikrakstos pieejamajiem rakstiem, mazāk varēju izmantot televīzijas sniegto informāciju, jo tā atkārto laikrakstos doto informāciju. Protams, bija arī tādas televīzijas pārraides, kurās augsti valstsvīri diskutēja par teroristiskajiem notikumiem, bet ... Viņi runāja tik gudri, ka galveno faktu vai secinājumu es nevarēju saprast. Vienīgais, ko no tādām pārraidēm es sapratu ir, ka terorisms ir nevēlama parādība un tā ir jāapkaro. Galvenokārt es sakopoju faktus, mēģināju darbā parādīt galveno terorisma būtību, bet nostrādāja arī emocijas kā, piemēram, par 11. septembri. Mans darbs ir ļoti subjektīvs.…