Lai saimniekošana būtu efektīva, ir jāzina, kādas preces, kādos daudzumos, kad ir jāražo, uz kurieni tās jātransportē, kad tās jāpiedāvā patērētājam, vai jāuzglabā noliktavā. Svarīga ir arī racionāla ražošanas faktora izvēle un lietošana, pircēja prasībām atbilstoša preces kvalitāte, iespējami augstas peļņas gūšanai. Redzams, ka patērētājs un ražotājs saimniekošanas procesā ir cieši saistīti. Katras valsts tautsaimniecībā izveidojas ļoti liels skaits šādu savstarpēji atkarīgo, saimniecisko subjektu. Tāpēc svarīgi ir koordinēt to darbību. Ja nebūtu saimniecisko procesu koordinācijas sistēmas, saimniekošanas sistēmas, šī saimnieciskā atkarība novestu līdz haosam vai cilvēces katastrofai [2;16.- 17.].
Izvēlējos salīdzināt Latvijas un Norvēģijas ekonomiskās sistēmas, jo Norvēģija ir labklājības valsts un viena no bagātākajām zemēm pasaulē. Abu valstu ekonomisko sistēmu salīdzinājums dos iespēju novērtēt cik progresīva ir Latvijas ekonomiskā politika un prognozēt Latvijas ekonomikas attīstību nākotnē.
Mans darba mērķis ir noskaidrot kā tiek izvietoti resursi Latvijā un Norvēģijā, lai sasniegtu noteiktus ekonomiskos mērķus. Pamatojoties uz savākto un apkopoto informāciju salīdzināt abu valstu ekonomiskās sistēmas. …