Secinājumi: Šis ir pirmais pētījums, kas apraksta perifēro i/v katetru apsaitēšanas metodi un materiālu, kas attiecas uz terciāro līmeņa bērnu slimnīcas uzņemšanas nodaļu. Neveiksmīgu gadījumu likme 25% ir nozīmīga, lai ierosinātu alternatīvus pasākumus ar šinas izmantošanu. Un vajadzētu pārbaudīt darbinieku prasmes ievadīt perifēro i/v katetru, lai pagarinātu tā uzturēšanas laiku un mazinātu blakusparādību risku.
4. Secinājumi
1) Vecmātēm ir ļoti būtiski apgūt i/v katetra ievadi, jo pēc standarta to drīkst darīt profesionāli apmācīta persona. Šī manipulācija ļoti bieži sastopama dzemdniecībā.
2) Ir mainījies katetru veids un materiāls, un vēnas kanilēšanas veids no 1656.gada, kad katetra vietā tika izmantots zoss spalvas kāts, lai ievadītu sunim vēnā morfiju.
3) Ir izgudroti visdažādākie katetru veidi.
4) Perifēriskos venozos katetrus izmanto pacientiem, kuriem vajadzīga tūlītēja un/vai intensīva ilgstoša infūza veida terapija, medikamentu ievade pacientiem, kuri nevar zāles lietot orālā veidā, vai tad, ja medikaments ātri un precīzi jāievada vajadzīgajā koncentrācijā un daudzumā, medikamentu strūklveida vai bola veida ievade.[3]
5) Perifērisko katetrizēšanu ir jāveic ļoti uzmanīgi un jāievēro visas higiēnas prasības, lai neveidotos nevēlamas blakusparādības, kas pēc šīs manipulācijas var būt diezgan daudz.
6) Katra manipulācija/procedūra ar pacientu ir jādokumentē.
…