Secinājumi un priekšlikumi
Secinājumi:
1. Tūrisms jau sen ir kļuvis par neatņemamu cilvēka dzīves daļu. Agri vai vēlu cilvēks sajūt nepieciešamību doties ceļojumā. Cilvēka vēlme daudzveidot iespaidus rodas tad, kad viņš nonāk pie lēmuma pavadīt savu brīvo laiku kādā citā vietā - ārpus mājas, cerot ar apkārtējās vides maiņu noņemt nogurumu vai nervu spriedzi, kas radusies saspringta darba rezultātā (auglīga darbība).
2. Tūrisma motivācija var būt noteikta kā cilvēka pamudinājumi, kuru uzdevums ir rekreatīvo prasību apmierināšana, kas ir atkarīga no cilvēka īpatnībām, izglītības, uzskatu, tieksmju sistēmas, kam ir psiholoģisks, fizioloģisks, individuāls u.c. raksturs.
3. Tūrisma ceļojuma (valsts, ilgums, laiks, izmaksas, darbības veids, virziens) izvēles motivācija - ir ļoti svarīgi raksturlielumi, kas ietekmē tūrista uzvedības iniciatīvas plānojot atpūtu, izvēloties un iegādājoties un īstenojot ceļojumu. Tādējādi varam uzsvērt, ka tūristu motīvi ir svarīgs tūrista darbību veidojošs elements, ko var aplūkot kā vienu no svarīgākajiem elementiem, kas nosaka pieprasījumu, kā arī brauciena un atpūtas programmas izvēli
4. Valsts tūrisma imidžs ir viens no kopējā valsts imidža komponentiem. Ir acīmredzama valsts tūrisma imidža saikne ar dabas un ģeogrāfisko, kultūrvēsturisko, sociāli ekonomisko, politisko un masu kultūras komponentu. Tūrisma attīstība spēlē svarīgu lomu valsts ekonomisko, sociālo problēmu risināšanā, nodrošinot būtiskus ienākumus budžetā, sekmējot mazā un vidējā biznesa organizāciju sekmīgu darbību, nodrošinot pilsoņu ienākumus, kuri ir nodarbināti šai sfērā. Kopā ar to tūrisms dod ieguldījumu kultūras potenciāla saglabāšanā un attīstībā, ved pie attiecību harmonizācijas starp dažādām valstīm un tautām.
5. Tūrisma pakalpojumu kvalitāte un eksportspēja nozīmē nodrošināt ārvalstu tūristiem tādus pakalpojumus, kas atbilst viņu prasībām. Inovācijas – nozīmē aizvien domāt pie jaunievedumiem, jauniem, nebijušiem tūrisma produktiem.
…