Secinājumi
1. Latvijas Republikā līdzās likumdošanas un izpildu varai pastāv neatkarīga tiesu vara.
2. Tiesu vara Latvijas Republikā pieder - Rajona (pilsētas) tiesai, Apgabaltiesai, Augstākai tiesai, kā arī Satversmes tiesai.
3. Tiesas un tiesneši savā darbībā ievēro vairākus likumā noteiktus principus.
4. Tiesas ir izkārtotas un darbojas noteiktā kārtībā, lai lietas, kas izskatītas zemākas instances tiesā, likumā noteiktajos gadījumos varētu tikt pārskatītas augstākas instances tiesā.
5. Latvijā ir 35 rajonu (pilsētas) tiesas, kuras izskata civillietas, krimināllietas un lietas, kas ir saīstītas ar administratīvajiem pārkapumiem.
6. Apgabaltiesa ir apelācijas instance civillietām, krimināllietām un administratīvajām lietām, kuras izskatījusi rajona (pilsētas) tiesa vai tiesnesis vienpersoniski.
7. Latvijas Republikas Augstākā tiesa ir valsts institūcija un neatkarīgas tiesu sistēmas sastāvdaļa, tās tiesneši nevar kontrolēt vai dot norādījumus zemākstāvošu tiesu tiesnešiem.
8. Tiesu sistēmai ir raksturīga ne tikai saikne starp tiesu posmiem, bet arī funkcionāla saikne, kas pamatojas uz to, ka katra tiesa izpilda vienu vai vairākas tiesu funkcijas - pirmās instances, apelācijas vai kasācijas instances tiesu funkcijas.
…