Savu izvēli varu pamatot ar to, ka šis temats ir interesants un aktuāls mūsdienās. Mans mērķis, rakstot šo referātu, ir izpētīt tūrisma nozares struktūru, valsts politiku, kā arī attīstības tendences un iespējas un dot šīs konkrētās nozares apskatu no ekonomiskā viedokļa.
Senāk tūrisma nozarei tika pievērsta mazāka uzmanība, jo tad šī nozare nebija vēl tik attīstīta un populāra, bet šobrīd, kad Latvija ir pilnvērtīga Eiropas Savienības dalībvalsts, no tūrisma, manuprāt, lielā mērā ir atkarīga Latvijas nākotne, jo tūrisms ir viena no visātrāk progresējošākām Latvijas tautsaimniecības nozarēm. Tūrisma attīstībai izdevīgs ir arī Latvijas ģeogrāfiskais stāvoklis. Manuprāt, Latvija nav un nekad nebūs rūpniecības un ražošanas lielvalsts, kas izcelsies ar apjomīgu, kvalitatīvu kādas noteiktas produkcijas ražošanu, jo Latvija nav apveltīta ar nozīmīgiem, vērtīgiem resursiem, ko tā varētu izmantot ražošanā, tomēr Latvijai ir tūrisma resursi – dabas un cilvēka veidotu faktoru un norišu kopums, kas piesaista tūristu emocionālās, garīgās, fiziskās un dziednieciskās intereses. Bagāts kultūrvēsturiskais mantojums un skaistā Latvijas daba piesaista tūristus.
Kaut arī tūrismam Latvijā ir plašas iespējas un augsts potenciāls, ir daudzas nesakārtotas nianses un netiek izmantotas visas iespējas šīs nozares attīstībai.
Šobrīd Latvijas vide nav īpaši draudzīga mazajiem uzņēmējiem, no kuriem daudzi darbojas tūrisma sfērā. Šādiem uzņēmējiem ir grūti pastāvēt un izvirzīties minētajos apstākļos, nesaņemot nekādus impulsus un atbalstu no valsts.
Manuprāt, valdība, stimulējot tūrisma attīstību Latvijā un radot mazajiem uzņēmējiem pievilcīgāku nodokļu politiku, kas vairāk motivētu uzņēmējus iesaistīties tūrisma nozarē, radīs arī citu Latvijas problēmu risinājumus, piemēram, bezdarba līmeņa samazināšanos, jo tūrisms ir nozīmīgs darba vietu radītājs, kā arī svarīgs reģionālās attīstības faktors. Tūrisms ir arī dabas aizsardzības veicinātājs.…