Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:320880
 
Vērtējums:
Publicēts: 28.11.2001.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 16 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Ievads    3
2.  Latvijas kā mazas valsts faktori    4
3.  Latvijas valsts suverenitātes saglabāšanas piemērotākie varianti un drošības politikas stratēģija    6
4.  Latvijas iespējas saglabāt savu autonomiju un suverenitāti    9
5.  Pierādījumi tam, ka Latvijas ģeopolitiskais stāvoklis ir izdevīgs ārpolitikas mērķu sasniegšanai    13
6.  Labvēlīgas starptautiskas vides veidošana    15
8.  Secinājumi par referātā apskatītajām tēmām    18
9.  Izmantotās literatūras rādītājs    20
Darba fragmentsAizvērt

Šīs tēmas ir nozīmīga, jo Latvija ir ierindojama mazo valstu vidū, tādejādi man kā Latvijas pilsonim ir svarīgi izprast savas valsts suverenitātes īpatnības un tās determinējošos apstākļus. Laikā, kad Latvija ir ceļa uz Eiropas Savienību (turpmāk tekstā ES), šis jautājums ir aktualizējies. Bieži masu medijos šai sakarā nākas dzirdēt pārdomas par to, vai pievienošanās ES ir vienīgā iespēja, kā saglabāt Latvijas, kā mazas valsts, suverenitātes neatgriezeniskumu. Tādēļ es savā darbā mēģināšu nedaudz iedziļināties jautājumos, kas ir saistīti ar Latvijas vēlmi iestāties ES un Ziemeļatlantijas līguma organizācijā (turpmāk tekstā NATO), Latvijas Republikas Ārpolitikas koncepciju un arī jautājumos, kuri ir saistīti ar Latvijas kā suverēnas valsts stāvokli 21.gadsimta sākumā.
Referāta izstrādes gaitā es centīšos rast atbildes uz jautājumiem, kuri ir saistīti ar Latvijas līdzdalību kādās no starptautiskām organizācijām, bet it īpaši uz jautājumu:” Kāda ir ieguvumu un zaudējumu bilance situācijā, kad Latvija kļūs par kādas ietekmīgas starptautiskas organizācijas pilntiesīgu dalībvalsti?”
Man jau paša sākumā ir jāatzīst, ka mans apskatāmo jautājumu loks ir mazliet plašāks nekā mācību programmā paredzētais, bet man likās svarīgi iepazīties ar šī referāta jautājumiem laikā, kad Pasaulē palielinās to jautājumu loks, kurš vistiešākajā mērā ir saistīts ar valstu suverenitāti.
Bet, lai cik tas arī neliekas dīvaini, es esmu aizmirsis definēt tādu terminu kā “suverenitāte”. Suverenitāte – ( vācu Souveranitat 1)augstākā varā valsts iekšienē, tas ir, tiesībās patstāvīgi noteikt savu sabiedrisko, politisko un tiesisko iekārtu un nacionāli valstisko iekārtu, valsts orgānu izveidošanas un darbības principus, pieņemt konstitūciju un izlemt citus valsts iekšpolitikas jautājumus;
2) 2) valsts neatkarībā (patstāvībā) starptautiskajās attiecībās, tas ir, tiesībās noteikt savu rīcību attiecībās ar ārvalstīm, savus ārpolitikas principus.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties