Latvija atrodas Eiropas ziemeļaustrumos, Baltijas jūras piekrastē un robežojas ar abām pārējām Baltijas valstīm – Igauniju un Lietuvu, kā arī ar Krieviju un Baltkrieviju.
Valsts teritorijas platība ir 64 689 km², no tiem 45% platības aizņem meži. Sauszemes robežas garums ir 1 862 km un jūras robežas garums ir 494 km.
Latvijas galvaspilsēta ir Rīga, kurā dzīvo apmēram viena trešdaļa Latvijas iedzīvotāju. Kopumā Latvijā dzīvo 2 306 000 iedzīvotāji (pēc Iedzīvotāju reģistra datiem uz 01.01.2006.) Apmēram 70% iedzīvotāji dzīvo pilsētās, bet 30% – laukos.
Latvijas administratīvi teritoriālais iedalījums: 4 reģioni - Kurzeme, Zemgale, Vidzeme un Latgale.
Trīs lielākās Latvijas ostas ir Ventspilī, Rīgā un Liepājā.
Nacionālais sastāvs: pamattautības: latvieši 58,8%; lībieši ~0,008%; pārējās tautības: krievi 28,6%; baltkrievi 3,8%, ukraiņi 2,6%, poļi 2,5%, lietuvieši 1,4%, pārējie 2,3%.
Ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaits: 62, 2%, bezdarba līmenis - 7,5% (Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem).
Reliģijas: pareizticība, katoļticība, luterticība.
Valsts valūta: lats (Ls) = 100 santīmi. 2008.gadā Latvija plāno ieviest Eiropas Savienības vienoto valūtu eiro.
Starptautiskais valsts apzīmējums: LV
Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika. Likumdevēja vara pieder Saeimai, kas sastāv no 100 deputātiem, kuri tiek ievēlēti uz 4 gadiem. Saeimu ievēl vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās un proporcionālās vēlēšanās. Tiesības vēlēt ir pilntiesīgiem Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā ir sasnieguši astoņpadsmit gadu vecumu. Kopš 2006.gada darbojas 9. Saeima. Valsts vadītājs ir Valsts prezidents, kuru ievēl Saeima uz 4 gadiem. Pašreiz Latvijas Valsts prezidente ir Vaira Vīķe-Freiberga. Izpildvara pieder Ministru prezidentam un Ministru kabinetam. Ministru kabineta sastāvu veido persona, kuru izvēlas un kuram uztic to veikt Valsts prezidents. Ministru prezidentam un ministriem viņu darbībā ir nepieciešama Saeimas uzticība. Kopš 2004.gada Latvija ir Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts.
…