Par sava studiju darba tēmu izvēlējos "Latvijas Republikas Satversmes izstrādāšanas gaita un pieņemšana", jo es uzskatu, ka šī tēma ir aktuāla sakarā ar to, ka konstitūcijām mūsdienās ir tik ļoti liela nozīme. Latvijas Republikas Satversmes izstrādāšana un pieņemšana bija ļoti būtisks notikums. Vēl viens iemesls kāpēc es izvēlējos tieši šo tematu ir tāds, ka man pašam šī tēma ļoti ieinteresēja, jo pastāv vairāki uzskati par to, kādi normatīvi akti šai konstitūcijai bija ņemti par paraugu. Es jau iepriekš nedaudz esmu saskāries ar šo jautājumu, jo mani ieinteresēja daudzie viedokļi sakarā ar Latvijas Republikas Satversmes izveidošanu.
Šī darba rakstīšanu atvieglo tas, ka pastāv pietiekams daudzums literatūras sakarā ar šo tematu. Taču zināmas grūtības radīja tas, ka Latvijas Satversmes Sapulces stenogrammas nav plaši pieejamas.
Rakstot šo studiju darbu izmantoju vēsturisko metodi un salīdzināšanas metodi. Darba izpildi apgrūtināja tas, ka dažādos avotos informācija bieži vien tika sniegta atšķirīga, un nācās avotos esošo informāciju salīdzināt, analizēt un mēģināt izdibināt reālos datus konkrētajā jautājumā.
Pastāv uzskats, ka Latvijas Republikas Satversmei par paraugu tika ņemta Vācijas Veimāras konstitūcija un citas. Lai arī tās izstrādāšana notika pamatojoties uz vairāku Eiropas valstu tālaika konstitūcijām, tomēr tas tika darīts pieredzes trūkuma dēļ un lai izveidotu tam laikam atbilstošu, modernu un varbūt pat kādā ziņā pārāku konstitūciju nekā citās valstīs. Latvijas Republikas 1922. gadā pieņemtā Satversme bija pamatīgi izstrādāta, jo balstoties un citu valstu konstitūcijām, Satversmes Sapulce izvairījās no tām kļūdām, kuras bija pielaidušas citas valstis savu konstitūciju izstrādē. Lai arī Satversmes II daļa netika pieņemta, tomēr Satversmes I daļa tika pieņemta, un, manuprāt, tā bija ievērojami pārāka par citām tā laika konstitūcijām.
Līdz šim brīdim Latvijas Republikas Satversme ir bijusi vairākas reizes grozīta, tomēr šie grozījumi nenotika tādēļ, ka Satversme tika nepilnīgi izstrādāta. Tas notika tādēļ, ka sabiedrība atrodas nepārtrauktā attīstībā, bet likumi pamazām noveco, un lai nodrošinātu viņu atbilstību laikam notiek to grozīšana.…