SECINĀJUMI
1. Vislielāko īpatsvaru no kopējiem Valsts budžeta ieņēmumiem sastāda valsts sociālās apdrošināšanas obligātas iemaksas, kas vidēji ir 47%, un pēdējos trijos gados ir vērojama to palielināšanas tendence.
2. Otro vietu valsts ieņēmuma budžeta struktūrā aizņem pievienotās vērtības nodoklis, kas 2016.gadā bija 38% no kopēja valsts budžeta, ar katru gadu ir vērojama tā palielināšanās, pētāmajos gados ( 2015-2017) šīs nodoklis ir palielinājies visstraujāk salīdzinājumā ar pārējiem.
3. Vidēji par 7 milj. Euro katru gadu pieaug akcīzes nodoklis. Valsts cīnās ar nelegālo tabakas izstrādāju pardošanu un jau vērojami rezultāti.
4. Valstī ir ieviests jauns nodoklis ( no 2016. gada) “Ieņēmumi no solidaritātes nodokļa”, pateicoties kuram Valsts kasē sāk ieplūst finanšu līdzekļi, kas 2016.gada sastādija 23 milj. Euro un 2017. gada ta summa ir dubultojusies un kļuva 46 milj. Euro apmērā.
5. Lielākā daļa valsts budžeta līdzekļu (vidēji 34%) tiek novirzīta sociālās aizsardzības vajadzībām, piemēram, pensijām, bērnu piedzimšanas un kopšanas pabalstiem, ka arī vecāku pabalstiem.
…