Secinājumi
1. J. Staļina nāve ieviesa pārmaiņas padomju Latvijas vēsturē. Kaut arī tiešas izmaiņas likumos un lēmumos netika izdarītas un līdzšinējā sabiedrības struktūra saglabājās, bija vērojams sasprindzinājuma atslābums.Pie varas nāca Ņ.Hruščovs, kura valdības laikā, pieauga latviešu komunistu ietekme vadībāun Latvijas komunistiskajā partijā. Pēc kā sāka attīstīties nacionālkomunisms, kas izpaudās uzskatā, ka sociālisma celtniecības laikā ir jāņem vērā katras Padomju Savienības sastāvā esošās republikas īpatnības.
2. Ņ.Hruščovs sagrauj nacionālkomunismu, sākas Maskavas diktētas politikas īstenošana, šim periodam raksturīgs apzināts nacionālās kultūras iznīdēšana.
3. Ekanomiskā stāvokļa pasliktināšanās,piespiedu kolektivizācija un kopējās situācijas PSRS, beidzas ar PSRS sabrukumu, kā rezultātā parādījās piecpadsmit jaunas republikas.
4. Trešā atmoda beidzās ar pilnīgu valstiskās neatkarības atjaunošanu, ko veicināja personu grupējumi, kuri pulcējās mītiņos un demonstrācijās un izrādīja savu gribu atjaunot Latvijas valsts neatkarību.
5. Pasaules valstis atzina de facto, ka PSRS ir okupējusi Baltijas valstis, tomēr nekad nav atzinu to par de jure faktu.
…