Mana referāta tēma ir „ Latvijas politiskā iekārta laika posmā 1934.-1939.g., K. Ulmaņa varas leģimitāte: pozitīvie un negatīvie aspekti. R-Eiropas valstu skatījums uz varas maiņu Latvijā.”
Lai varētu aplūkot Latvijas iekšpolitikas jautājumus laika posmā no 1934. – 1939.g., neizbēgami ir jāaplūko arī tās ārpolitika, vismaz jāvelta neliels ieskats Eiropas valstu ārpolitiskajos jautājumos un caur tiem jāmeklē cēloņi, kas piespieda Latviju kļūt no demokrātiskas valsts par autoritāru, un kāpēc tas vispār bija iespējams. Sava darbā centīšos aplūkot arī galvenos priekšnoteikumus, kas bija jāizpilda, lai varētu sekmīgi veikt valsts apvērsumu, kā arī nodrošināt, lai valsts apvērsuma gadījumā vara paliktu to cilvēku rokās, kas to veic.
Savā darbā es centīšos salīdzināt šai laika posmā esošo demokrātisko režīmu ar autoritāro režīmu, mēģinot rast tā pozitīvos un negatīvos aspektus, to pilnīgākai parādīšanai izmantojot vēsturiskus faktus un dažādu vēsturnieku un politologu secinājumus un atziņas.
Visbeidzot savā darbā es aplūkošu R-Eiropas valstu nostāju attiecībā pret varas maiņu Latvijā, to uzskatiem šai jautājumā, kā arī to ieinteresētību varas maiņas atļaušanā. Iespējams, ka skatot jautājumus par Eiropas valstu attieksmi pret Latviju, tas iziet ārpus manas tēmas, jo it kā tas vairāk skar diplomātiskos jautājmus, tomēr arī diplomātijas pamatā ir politiskā ieinteresētība un spēja veidot notikumu tālāko attīstību pēc savas ieinteresētības un valsts piekoptās iekšpolitikas un ārpolitikas, kur pēdējais ieņem galveno lomu attiecībā pret citām valstīm.…