Partijas ir politiskās sistēmas svarīga sastāvdaļa. Partijas līdzeklis politikas īstenošanai. Par svarīgāko partiju funkciju politikā uzskata – būt starpniekam starp pilsonisku sabiedrību ar valsti. Politisko partiju funkcijas: iegūt varu, īstenot savas intereses, izstrādāt politikas kursu un īstenošanas metodes, saskaņot dažādu sociālo grupu atšķirīgās intereses, veic politiķu audzināšanu un atlasi, veido politisko kultūru. Partijas palīdz atrast kompromisu starp dažādām sociālajām grupām, kā arī sabiedrībai pieņemamāko problēmas risinājumu. Tās palīdz veidot politisko eliti un ir starpnieks starp eliti un tautu.
Attiecības starp partijām un ierēdņiem ir vienas no noteicošajiem faktoriem, lai tiktu pieņemti un īstenoti efektīvi politiskie lēmumi. Tieši Latvija ir viena no valstīm, kurā, biežā valdības maiņa, partiju koalīcijas un attiecīgi biežā nozaru politiskās valdības nomaiņa rada pamatu ierēdniecības varai pār politiskajiem procesiem. Savukārt šie procesi ir pamats dažādām partiju procesa problēmām, kas mēdz negatīvi atsaukt uzticību partiju darbībām.
Lai saglabātos labvēlīgā situācija par pilsoņu uzticība partijām, nepārtraukti jāpārliecina tos, ar savām darbībām, rīcības plāniem, uzlabojumiem, kā arī jauniem mērķiem.
Šajā referātā tiks apskatīta „Latvijas Pirmās partijas” (LPP) un partijas „Latvijas Ceļš” (LC) vēlēšanu apvienība, kas iedalīta pēc vairākām funkcijām: mērķu noteikšana un formulēšana, interešu artikulēšana, pilsoņu socializācija un mobilizācija, kā arī elites veidošana un rekrutēšasna.
LPP ir pazīstama kā solījumu izpildītāja, savukārt LC ir zināms pēc pieredzes, profesionālisma un nopelniem Latvijas valsts izveidošanā.…