Mežs līdzās zemei un jūrai ir Latvijas lielākā nacionālā bagātība. Latviešus ar mežu jau no seniem laikiem saistījušas kultūrvēsturiskās, emocionālas un ekonomiskās saites, kas laika ritumā pilnveidojušās, savstarpēji bagātinot vienai otru.
Mūsdienās mežsaimniecībai ir izvirzītas divas šķietami pretrunīgas prasības: no vienas puses saglabāt un vairot visas meža ekoloģiskās vērtības, bet no otras – palielināt ienākumus, realizējot meža produkciju.
Šīs pretrunas atrisina ilgtspējīga meža apsaimniekošana, kas prasmīgi līdzsvaro ekonomiski efektīvu resursu izmantošanu, ekoloģisko vērtību saglabāšanu un sabiedrības sociālo vajadzību apmierināšanu.
Latvijas mežs raksturojas ar augstu koksnes vērtību un bioloģiskās daudzveidības līmeni.
Meža produkcijas loma valsts ekonomikā arvien pieaug. Pēc neatkarības atgūšanas meža nozare kļuvusi par aktīvāko un nozīmīgāko Latvijas tautsaimniecībā.
Meži ir viens no vissvarīgākajiem atjaunojamiem dabas resursiem Latvijā, bet galvenais – tā ir dzīva daba, pateicoties kurai mēs dzīvojam, pastāvam, elpojam ar svaigu gaisu, neslimojam...Un es jūtos ieinteresēta meža nākotnes un tagadnes perspektīvās, tāpēc mana referāta tēma ir Latvijas meža resursi.
Referāta mērķis ir izpētīt Latvijas meža resursus.
Lai sasniegtu mērķi, ir izvirzīti sekojoši uzdevumi:
1.Izpētīt Latvijas mežu un tā resursus
2.Analizēt meža nozīmi valsts ekonomikā
3.Noskaidrot kāda ir situācija meža atjaunošanā
Referāta izstrādei tika izmantotas statistiskās un ekonomiskās salīdzināšanas, kā arī teorētiskās metodes.…