Sabiedrības informēšana notiek ar masu saziņas līdzekļu starpniecību: caur laikrakstiem, žurnāliem, nozaru publikācijām, radio, televīziju, kabeļtelevīziju, tīmekli, grāmatām. Dažādajiem saziņas līdzekļiem ir sava specifika un mehānisms. Masu saziņas līdzekļi ir galvenais komponents valsts sabiedrības informēšanas sistēmā.
Mediji ir cieši saistīta gan ar valsti, gan valdošo partiju, un bieži vien nodarbojas ar propagandu to labā. Milzīga un nenovērtējama loma medijiem ir sabiedrības integrācijā. Medijiem piemīt milzīgs spēks. Sabiedrības locekļi, pamatojoties uz medijos sniegto informāciju, veido savus viedokļus par kādu noteiktu notikumu vai jautājumu. Lasot, klausoties vai skatoties informāciju par kādu šobrīd sabiedrībā aktuālu notikumu, mēs to iegaumējam un izmantojam argumentējot savu viedokli citiem sabiedrības locekļiem, tāpēc ir svarīgi, kāda satura un rakstura informācija tiek atspoguļota, kā tā tiek izskaidrota, kas to nosaka – sabiedrības pieprasījums vai augstāka vara. Mediji ietekmē sabiedrisko domu vistiešāk, tāpēc ir svarīgi izprast mediju informācijas izvēles un atspoguļojuma principus.
Izvērtējot sešas mediju pieejas Latvijas medijus varētu sadalīt sekojoši:
1.Liberālā – sargsuņi:
Par liberālākajiem mēdijiem Latvijā gribētu nosaukt TV3 un LTV1. Pirmais medijs, šķiet, ir neatkarīgāks no valdības un pauž atklāti savus uzskatus, nevis tikai ataino notikumus. Šis medijs veido sabiedrisko domu, tomēr neiejaucas un neveic kontroli.
Turpretī otrais medijs LTV1 teorētiski ir atkarīgs no valdības, tomēr aktīvāk arī to kontrolē un veic daudz darba analītiskajā žurnālistikā.…