Katra pasaules valsts laika gaitā kopš savas izveidošanās brīža ir izgājusi garu attīstības ceļu, lai kļūtu par ekonomiski funkcionējošu valsti.
Katras valsts pastāvēšanas un būtības svarīgākā funkcija ir viennozīmīgi tās iedzīvotāji, to labklājība, vēlme un patika dzīvot šajā valstī, kā arī tajā strādāt un sniegt savas zināšanas. Tāpēc valsts ekonomiskajai labklājībai ir ļoti liela nozīme valsts līmenī.
Viens no svarīgākajiem labklājības- ekonomikas attīstības sasniegumu rādītājiem ir iekšzemes kopprodukts. Jo lielāks ir iekšzemes kopprodukta pieaugums, jo lielāka labklājība ir valstī – ir iespējams vairāk naudas līdzekļus novirzīt pensijām, sociālajiem pabalstiem, darba algu palielināšanai un izglītībai. Tādejādi iekšzemes kopprodukta izmaiņas stipri ietekmē valsts ekonomisko stāvokli – gan labklājību, gan dzīves līmeni.
Iekšzemes kopprodukts tiek definēts kā visu saražoto preču un pakalpojumu vērtība noteiktā laika periodā, noteiktā valstī vai regionā, neatkarīgi no ražošanas faktoru piederības. Iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju parāda to preču un pakalpojumu daudzumu, kādu varētu nopirkt katrs valsts iedzīvotājs pie vienlīdzīga ienākuma līmeņa sadalījuma gada laikā.
Iekšzemes kopprodukts tiek regulāri pētīts, kā arī aprēķināts, lai varētu regulēt valsts ekonomisko stāvokli, kā arī ikviens valstī dzīvojošais uzzināts par savas valsts labklājības līmeni un ekonomisko attīstību.…