Laba veselība ir mūsdienu pasaules dominējošais spēks, tāpēc cilvēki sāk arvien vairāk pievērsties veselības izpētei. Šī tēma kļūst aktuāla, jo cilvēki meklē līdzekli, ar kura palīdzību viņi varētu dzīvot ilgāk. Šobrīd zinātnieki meklē saikni starp veselību un vecumu. Iespējams, ar laiku jo vairāk cilvēku pievērsīsies savai veselībai ne vien domājot tikai par savu ārējo izskatu, bet arī par iekšējo mieru un līdzsvaru.
Laba veselība ir pamats visam. Ja tādas nav, cilvēks nerealizējas kā sociāla būtne, jo viņam nemaz nav vēlēšanās to darīt. Kāpēc jauni cilvēki ir tik enerģiski un dzīvespriecīgi, salīdzinājumā ar gados vecākiem cilvēkiem? Ne jau tāpēc, ka viņi ir „zaļi” un vēl nemaz nepazīst dzīvi, bet gan tāpēc, ka viņiem ir laba veselība (protams, nerunājot par atsevišķiem gadījumiem – bērniem invalīdiem, jauniem bezpajumtniekiem, klaidoņiem utt.).
Mūsdienu pasaulē valda sīva konkurence, kuras princips ir: ja neizstumšu es, izstums mani. Tāpēc jābūt stipram ne tikai garīgi, bet arī veselības jomā. Vairums zinātnieku pieņem, ka veselība un cilvēka ārējais izskats līdz ar to, ir cieši saistīti ar garīgo stāvokli (veselība = līdzsvars, miers).
Veselība ir jāpētā ne tikai no socioloģijas viedokļa, bet arī no psiholoģijas un pedagoģijas, lai viena paaudze veiksmīgi atstātu otrai paaudzei savu uzkrātu pieredzi, un lai pēdējā no šīs pieredzes varētu gūt labumu un mācīties no tās.
Pētījuma priekšmets: veselības stāvoklis. Pētījuma objekts: veselība.
Pētījuma mērķis: izpētīt Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokli un analizēt to.
Darba uzdevumi:
Izpētīt sociāla, pedagoģiska un psiholoģiska rakstura literatūru par izvirzīto tēmu.
Analizēt Latvijas iedzīvotājuveselības stāvokli.
Apkopot informāciju par kaitīgiem ieradumiem un to ietekmi uz veselības stāvokli
Izklāstīt vairākus padomus veselības uzlabošanai.…