Darba tēma ir Latvijas iedzīvotāju emigrācija uz ārvalstīm periodā 2000.- 2006. gads. Pašreiz šī tēma kā problēma Latvijas valstij un tās iedzīvotājiem ir īpaši aktuāla. Arvien vairāk indivīdu dodas labākas dzīves un darba meklējumos uz ārvalstīm, visbiežāk uz Eiropas Savienības ( turpmāk tekstā ES) dalībvalstīm. Lielākā daļā gadījumu plānotā īstermiņa emigrācija pārtop ilgtermiņa emigrācijā. Valsts iedzīvotāju emigrācijas procesa straujā attīstība savukārt sekmē ārvalstu lētā darbaspēka iebraukšanu. Valsts pamatiedzīvotāju izceļošana rada darbaspēka trūkumu nozīmīgās tautsaimniecības nozarēs. Šis apstāklis sekmē citu, vājāk attīstītu valstu iedzīvotāju imigrāciju Latvijā. Lētā darbaspēka ieplūšana rada samērā nopietnus draudus Latvijas nacionālajam sastāvam- procentuālais latviešu tautības indivīdu skaits kļūst arvien mazāks.
Lai pētītu un analizētu šo problēmu, tika izvirzīta hipotēze- latviešu ilgtermiņa emigrācija izraisa ārvalstu lētā darbaspēka ieceļošanu Latvijā.
Lai pārliecinātos par to, vai hipotēze ir pareiza un pierādāma, darba mērķis ir izpētīt faktorus, kuri izraisa un ietekmē latviešu ilgtermiņa emigrāciju, tās attīstību.
Darbs tiks sadalīts divās daļās- teorētiskajā un empīriskajā. Teorētiskajā daļā tiks analizēti un skaidroti jēdzieni un teorija, kas veido darba tēmu un hipotēzi. Darba empīriskajā daļā tiks analizēti esošie pieejamie dati, kuri uzskatā māk ļauj saprast patieso emigrācijas un imigrācijas problēmu Latvijā. Pieejamo datu analīzei tiks izmantota Latvijas Republikas Centrālās statistikas pārvaldes mājas lapā atrastā informācija un dati, kuri atbilst noteiktajam laika periodam.…