Ūdens – cilvēka un dzīvo būtņu (augu, dzīvnieku utt.) dzīvē ieņem ļoti nozīmīgu vietu. Cilvēks var izdzīvot, ja viņam nav ko ēst, taču, ja viņam nav ko dzert, cilvēks var aiziet bojā. Cilvēks, ūdeni izmanto pilnīgi visos dzīves procesos uzturā, higiēnā, atpūtā utt.
Mūsu valsts Latvija ir ļoti bagāta ar upēm un ezeriem, ar kuriem varam lepoties. Arī mūsu Latgale ne velti tiek dēvēta par „Zilo ezeru zemi”, jo tā savos apmeklētājus piesaista tieši ar lielo ezeru skaitu.
Mēs lepojamies ar savām kaistajām un plašajām upēm, krāšņajiem un zivīm bagātajiem ezeriem, bet vai bieži ļaunprātīgi neizmantojam dāvātās veltes un savā negausībā to nepiesārņojam?
Iekšzemes ūdeņi
Iekšzemes ūdeņi iedalās pazemes ūdeņos un virszemes ūdeņos. Virszemes ūdeņi veido pastāvīgas ūdensteces (strauti, upes, meliorācijas novadgrāvji) un ūdenstilpnes (ezeri, ūdenskrātuves). Iekšzemes ūdeņu daudzums un izvietojumu Valsts teritorijā nosaka ģeogrāfiskais izvietojums, klimats, reljefs un ģeoloģiskā uzbūve. Virszemes ūdeņi un daļa no pazemes ūdeņiem visu laiku atrodas kustībā, veidojot kopējo ūdens aprites ciklu. Zināšanas par ūdens aprites ciklu ir nepieciešamas, lai izprastu katra cilvēka atbildību ūdens, tanī skaitā dzeramā ūdens kvalitātes nodrošināšanā.
…