Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:166125
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 25.04.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 14 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Vēsture    4
  Vispārējs raksturojums    7
  Pasākumi    8
  SVID analīze    12
  Nobeigums    14
  Izmantotā literatūra    15
Darba fragmentsAizvērt

Vēs­tu­rei nav lab­pa­ti­cis sa­gla­bāt cel­tnie­cī­bas pie­mi­nek­ļus no lat­vie­šu se­nat­nes. Pils­kal­nu un ap­met­ņu ar­he­olo­ģis­kie pē­tī­ju­mi ļauj ap­jaust kur­šu, sē­ļu, zem­ga­ļu, lat­ga­ļu un lī­bie­šu būv­ju kon­tū­ras ze­mes lī­me­nī. Par to, kas at­ra­dies augst­āk par pa­ma­tiem, zi­ņas ir frag­men­tā­ras un pēc at­ra­du­miem Ār­aišu eze­rā un zem Rī­gas iz­sīkst. Ti­kai dro­ši zi­nāms, ka pēc 13. gs. lat­vie­ši sa­vas mā­jas bū­vē­ja no ko­ka, eg­ļu vai prie­žu baļ­ķiem guļ­bū­vē.
Pa­ma­ti un pa­var­di bi­ja krau­ti no lauk­ak­me­ņiem, krās­nis mū­rē­tas ar mā­liem. Cik ie­spē­jams – dur­vju vi­rās, spā­rēs un ci­tur iz­man­to­tas da­bas do­tās for­mas.
Kā­das kop­ai­nas no de­ta­ļām vei­do­ja šīs bū­ves (no ku­ra lai­ka mums sā­kās, pie­mē­ram, sav­rup­sē­ta, vai­rāk­slīp­ņu jum­ti, ri­ja, klēts un kūts kā at­se­viš­ķas ēkas, pirm­ie lo­gi), mēs mek­lē­jam da­bā un rak­stos. Prak­tis­ki se­nā­ku lat­vie­šu mā­ju par 17.gs.70.ga­dos bū­vē­to Val­mier­mui­žas “Bre­žu” dzī­vo­ja­mo ri­ju mums nav. (In­dāns 1994a) Šī ri­ja un arī dau­dzas ci­tas se­nas lat­vie­šu cel­tnes ir uni­kā­las, tās bū­vē­tas ar mī­les­tī­bu un pat pēc sim­tiem ga­du ta­jās ir sa­gla­bā­ju­sies sav­da­bī­ga aura, kas pie­sais­ta. Lat­vi­jas Et­no­grā­fis­kais brīv­da­bas mu­zejs ir vie­ta, kur tiek sa­gla­bā­ta lat­vie­šu kul­tū­ras el­pa un bur­vī­ba cik to ir at­ļā­vu­si lat­vie­šu tau­tai neiz­de­vī­gās vēs­tu­ris­kās sa­kri­tī­bas.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties