Nav grūti saprast, ka katra valsts , tajā skaita arī Latvija vēlas būt enerģētiski neatkarīga.
Mēs pērkam no Krievijas - dabas gāzi, no Lietuvas – elektroenerģiju. Cik ilgi tas var turpināties? Ignalinas AES slēgs un Latvija būs elektrības deficīts. Ja nu arī gāze tiks atslēgta vai arī cenas būs tik lielas, ka vajadzēs pašiem atteiktie no tās. Tāpēc ir jāskatās uz priekšu un jābūvē jaunie HES Jēkabpilī un Daugavpilī, ka arī jāattīsta biogāzes ražošanu. Valstij ir jāstimulē atjaunojamo energoresursu izmantošana, lai tā daudzu gadu garumā varētu sevi apgādāt ar nepieciešamo enerģijas daudzumu.
Tāpēc arī šajā darba es aprakstu par saules enerģijas iespējam , biogāzes energosistēmu, vēja enerģiju, un jauno HES celtniecību.
Saules enerģijas izmantošanas iespējas Latvijā
Viens no veidiem, ka padarīt Latviju enerģētiski neatkarīgāku, samazināt enerģijas patēriņus līdz tādām līmenim, lai valstij nevajadzētu iepirkt enerģija resursus no citam valstīm. Lai to panāktu ir jāstimulē cilvēkus, lai tie savās mājās uzstādītu saules kolektorus un saules baterijas.
Globālais starojums Latvijā
Globālais starojums sastāv no tiešā un izkliedētā starojuma. Tiešais starojums ir saistīts ar saules staru virzienu. Izkliedētais starojums veidojas, molekulām un daļiņām atmosfērā visos virzienos izkliedējot tiešos saules starus.
Globālā saules radiācija
Saules radiācijas ilgums un intensitāte ir atkarīga no gadalaika, klimatiskiem apstākļiem un ģeogrāfiskā stāvokļa. Gada globālais starojums uz horizontālas virsmas saules joslas reģionos var sasnigt 2200 kWst/m². Ziemeļeiropā saules starojuma maksimālais lielums ir 1100 kWst/m².…