Secinājumi
1. Latvijas daba ir ļoti bagāta ar dažādiem dabas resursiem, un to iegūšan, izmantošana un eksportēšana dod lielu ieguldījumu Latvijas ekonomikā un tautsaimniecībā.
2. Latvijā ir ļoti daudz brīvas neapstrādātās lauksaimniecības zemes, un ja tā tiktu apstrādāta un izmantota lietderīgi, pieaugtu gan lauksaimniecības produktu ražošanas apjoms, gan, iespējams, pieaugtu eksporta preču daudzums.
3.Kopš 2010. gada 2. Ceturkšņa ekonomiskā situācija valstī sāk uzlaboties – samazinājies bezdarbnieku un darba meklētāju skaits, un pieaudzis nodarbinātības līmenis.
4. lai valstī būtu kvalificēts un prasmīgs darbaspēks, Nodarbinātības Valsts aģentūra rīko pasākumus, kuri palīdz uzlabot bezdarbnieku zināšanas un prasmes.
5. Valstij un sabiedrībai jāatbalsta vietējie uzņēmēji, jāveido sev piederoši uzņēmumi, kas radītu jaunas darba vietas un lielāko daļu iedzīvotāju nodrošinātu ar tām.
6. Latvijā uzkrājumu līmenis ir zems, kas liecina par to, ka Latvijas iedzīvotāji dod priekšroku patēriņam.
7. Lai gan pasaulē ir ekonomiskā krīze un daudzu MVU darbība ir diezgan nestabila, Latvijā MVU procentuālais skaits ir identisks Eiropas Savienības MVU skaitam, un visvairāk MVU Latvijā darbojās rūpniecības un tirdzniecības jomā, kas uzlabo Latvijas valsts ekonomisko situāciju, eksportējot dažādas preces ārvalstīs.
8.Visa mūža garumā ir jāpilnveido un jāspēj dažādot savu kvalifikāciju, jo ļoti nepieciešamas ir profesionālās kompetences. Svarīgi, lai iegūtās zināšanas tiktu uzturētas tādā līmenī, lai būtu noderīgas darba tirgū.
9. Lai veicinātu Latvijas ekonomisko resursu attīstību, valstij un tās iedzīvotājiem būtu nepieciešams izveidot jaunus uzņēmumus, kas veicinātu gan uzņēmējdarbību, gan palielinātu darbavietu skaitu, lai pēc iespējas lielāks iedzīvotāju skaits tiktu nodarbināti.
…