Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:470352
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 18.03.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Drošība ir starptautiskās politikas nozare, kurā pastāv visdaudzveidīgākais definējumu klāsts. Drošības koncepts ir viens no senākajiem un attīstītākajiem konceptiem starptautiskajā politikā. Tomēr pastāv zināma vienprātība drošības pamatdefinīcijas jautājumā, un drošības politiku būtībā varam definēt sekojoši : „Drošība ir stāvoklis bez draudiem, valsts un sabiedrības spēja saglabāt savu neatkarīgu identitāti, kā arī funkcionāla vienotība attiecībā pret pārmaiņām, kuras tiek uztvertas kā naidīgas.”1
Drošības problēmas pamatā ir jautājums – kā izdzīvot? Atbildes gūšanā ir nepieciešama pamatinformācija, proti, kas grib izdzīvot, kas apdraud attiecīgā elementa pastāvēšanu, kādi līdzekļi ir apdraudētā elementa rīcībā, kāda ir apkārtējā vide, kurā būtu jāatrisina drošības problēma – kopumā šī informācija veido drošības kodolu.
Pastāv uzskats, ka līdz ar aukstā kara beigām galvenais drošības objekts un subjekts bija valsts. Pēc aukstā kara beigām radās jautājums, kas tad īsti ir jāaizsargā un kas apdraud drošību. Pamatots jautājums bija, vai iespējams analizēt drošību tā, kā to darīja līdz 1991. gadam. Starptautiskās sistēmas struktūra, kas noteica drošības teorijas praktisku lietošanu šajā laika periodā, bija sabrukusi. Daudzas no starptautiskajām organizācijām, kas asociējās ar auksto karu, pārdefinēja savus mērķus. Pēc aukstā kara beigām drošībai kā konceptam parādījās plašāka nozīme, kas ietvēra sevī jaunas drošības dimensijas – papildus militārai un politiskai drošības izpratnei, veidojās ekonomiskā, sociālā un vides drošības izpratne. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties