Latvijas iestāšanās ES ir devusi iespējas ekonomikas attīstībai. Iekļaujoties vienotajā ES tirgū, Latvija var izmantot tās priekšrocības, ko dod plašs un stabils tirgus, brīva preču un pakalpojumu, darbaspēka un kapitāla kustība, t.i., visizdevīgākos nosacījumus ES tirgū.
Līdz 2008.gada sākumam Latvijas darba tirgū pakāpeniski pieauga darbaspēka izmaksas, un samazinājās valstī pieejamais ekonomiski aktīvais darbaspēks, bet šobrīd ņemot vērā ekonomikas lejupslīdi Latvijā strauji samazinās darbaspēka pieprasījums. Ilgstoša ekonomiskā krīze var ietekmēt cilvēku labklājību, jo var nebūt stabils darbs un pietiekams atalgojums.
Šis darbs veikts, lai iepazītos ar darbaspēka situāciju Latvijā, darbaspēka negatīvajiem un pozitīvajiem faktoriem, kā arī dotu ieteikumus, lai uzlabotu darbaspēka ekonomisko situāciju un kvalitāti valstī, jo tas, kāda būs Latvijas ekonomiskā situācija, ietekmēs sabiedrības labklājības līmeni nākotnē. Šobrīd šī tēma ir ļoti aktuāla ne tikai Latvijā un Eiropā, bet arī pasaulē.
Darbaspēka situācijas aprakstam tika izmantotas Centrālās Statistikas pārvaldes, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) un Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) statistiskā informāciju, kā arī interneta materiāli.…