Pēc autores domām šī tēma ir aktuāla šobrīd tāpēc, ka, esošā ekonomiskā krīze veicina darba tirgus izmaiņas, kas savukārt ietekmē tās dalībniekus. Darba ņēmējiem ir jāizvērtē savas iespējas darba tirgū un tas kā nākotnē tas var integrēties tajā.
Kursa darba mērķis: analizēt darba tirgus būtību, tā ietekmējošos faktorus, kā arī definīcijas no teorētiskā viedokļa. Izpētīt esošo situāciju Latvijas valsts darba tirgū, valsts lomu tā organizēšanā un veidošanā, kā arī profesionālās izglītības atbilstību darba tirgus prasībām.
Kursa darba uzdevumi:
1. Pamatojoties uz teorētisko literatūru, analizēt darba tirgus definīcijas, ietekmējošos faktorus;
2. Izvērtēt darba tirgus pieprasījuma un piedāvājuma nozīmi;
3. Izanalizēt darba tirgus attīstību Latvijā attiecībā uz profesionālo sagatavotību darba tirgū;
4. Izdarīt secinājumus un priekšlikumus par darba tirgu un profesionālo atbilstību.
1. Darbaspēka tirgus raksturpazīmes
1.1. Darbaspēka un darba tirgus definējums
Ekonomika kā zinātne māca ekonomēt, t.i., iegūt visvairāk no tā, kas mums ir. Indivīdiem tas nozīmē izmantot savas iespējas un savus ienākumus tā, lai gūtu vislielāko apmierinājumu, labumu vai ieguvumu. Sabiedrībai kopumā tas nozīmē izmantot cilvēku prasmi un enerģiju, zemi, ēkas un iekārtas, un citus ekonomikas resursus tā, lai sasniegtu iespējami augstāku dzīves līmeni. Mūsdienu ekonomikā par svarīgāko resursu veidu tiek uzskatīts cilvēku resurss jeb darba resurss. Lai labāk saprastu mums jāzina, kas ir darbs un kas ir darbaspēka tirgus.…