Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:427389
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 31.05.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 13 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 20. gs. (1900. - 1999. g.)
2000. - 2010. g.
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
1.Monetārā politika ir ekonomiskās politikas daļa, ar kuras palīdzību tiek regulēts apgrozībā esošais naudas daudzums (naudas piedāvājums), procentu likmes un kredītu apjoms, ar mērķi nodrošināt sabalansētu valsts ekonomisko attīstību un izaugsmi zemas inflācijas un optimālas nodarbinātības apstākļos, kā arī panākt ārējo maksājumu (maksājumu bilances) līdzsvaru un nacionālās valūtas stabilitāti. Par monetāro politiku parasti ir atbildīga valsts centrālā banka (CB).
2.Lai regulētu naudas piedāvājuma apmēru un struktūru, centrālā banka lieto vairākus monetārās politikas instrumentus. Tā, piemēram, valūtas, uzskaites, rezervju un atklāta tirgus politiku, kā arī senjoražu.
3.Latvijā monetāro politiku nosaka un realizē Latvijas Banka, kas ir juridiska persona. Latvijas Bankas darbības galvenais mērķis ir, īstenojot naudas politiku, regulēt naudas daudzumu apgrozībā, lai saglabātu cenu stabilitāti valstī. Lai sasniegtu galveno mērķi, Latvijas Banka par savu monetārās politikas stratēģiju ir izvēlējusies valūtas kursa stratēģiju.
4.Pēc iestāšanās ES līdz pat dalībai Ekonomikas un monetārajā savienībā (EMS) Latvijas Banka turpina īstenot savu monetāro politiku ar nosacījumu, ka tā saskan ar kopējām ES interesēm, nekaitē pārējo ES dalībvalstu attīstībai un veicina ekonomisko stabilitāti. Iestāšanās ES paredz arī gatavošanos dalībai EMS un eiro ieviešanai, jo jaunās ES dalībvalstis nevar izvēlēties palikt ārpus eiro zonas.
5.Līdz ar Latvijas iestāšanos EMS un eiro ieviešanu Latvijā tiks īstenota Eiropas Centrālās bankas (ECB) monetārā politika un lietoti tādi paši monetārās politikas instrumenti kā citur eiro zonā. Latvijas Bankas monetārās politikas instrumenti jau patlaban atbilst eiro zonā lietotajiem.
6.Lielākais sagatavošanās darbs tuvākajā nākotnē ir gatavošanās eiro ieviešanai. Eiro ieviešana nenozīmēs tikai banknošu un monētu nomaiņu. Eiro ir ne tikai ekonomikas projekts, bet arī politisks simbols, kam ir gan savi plusi, gan mīnusi.
7.Izvērtējot Latvijas Bankas monetāro politiku, var secināt, ka tā atbilst noteiktajiem mērķiem un ilgtermiņā ir nodrošinājusi cenu un valūtas maiņas kursa stabilitāti Latvijā. Tomēr līdz ar krīzes iestāšanos Latvijas Bankai radušies arvien jauni un grūtāki uzdevumi.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties