Sapnis iekarot debesis cilvēcei ir piemitis jau no senseniem laikiem: gan grieķu, gan romiešu, gan ziemeļvalstu mitoloģijā atrodami mēģinājumi piedēvēt dieviem spējas lidot, kā arī, pirmās idejas par to, kā gaisā varētu pacelties cilvēks. Tomēr, eiropiešu idejām par dažāda veida spārniem vēl ilgi nebija lemts piepildīties. Tuvāk patiesībai atradās ķīnieši, kas jau tālā senatnē taisīja nelielas, ar dūmiem pildītas laterniņas, kuras svētkos palaida gaisā. Pirmais gaisa balons pasaulē bija veidots tieši pēc šī parauga, un tas tika palaists 1783.gada 5.jūnijā Francijā. Šī balona apvalku, brāļi Žozefs Mihaels un Žaks Etjēns Mongolfjē (Jacques Etienne & Joseph Michael Montgolfier), piepildīja ar dūmiem, bet jau tā paša gada 27.augustā debesīs pacēlās pirmais, ar ūdeņradi pildītais balons. Vēl nepilnu mēnesi vēlāk, 19.septembrī, balona grozā sēdēja pirmie pasažieri: auns, pīle un gailis. Viņus tur iesēdināja, lai pārliecinātos, vai dzīvām būtnēm lidojumi nekaitē. Kad nu trīs pasažieri bija sveiki un veseli atgriezušies uz zemes, sākās īstā gaisa kuģošanas ēra.
Interesanti, ka sākumā karalis Luijs XVI ļāva balonā pacelties noziedzniekiem, kuriem tad, laimīgi atgriežoties uz zemes, tiktu dāvāta dzīvība. Taču daži drosminieki vēlējās lidot paši, un pirmais īstais lidojums ar cilvēkiem lidgrozā notika 1783.gada 21.novembrī, to veica Žans Franciss Pilatrs de Rozjē (Jean-Francois Pilatre de Rozier) un Franciss Laurents Marķīzs d' Arlāns (Francois Laurent Marquis d'Arlandes). Balonu pildīja silts gaiss.
Jau dažādās viduslaiku hronikās ir pieminēti atsevišķi gadījumi kad dažādi īpatņi ir mēģinājuši iekarot debesis izmantojot visdīvainākos veidus. Viens no visbiežāk pieminētajiem veidiem Eiropā bija izgatavot putnam līdzīgus spārnus un no kādas augstākas vietas lecot vai ieskrienoties mēģināt pacelties gaisā. Parasti šie mēģinājumi bez izņēmumiem beidzās neveiksmīgi un nereti ar smagām sekām pašiem censoņiem. Viduslaikos šādas aktivitātes arī nereti tika uzskatītas par sātaniskām izpausmēm un ja arī šiem pirmatnējiem lidotājiem izdevās palikt daudzmaz veseliem pēc saviem pacelšanās mēģinājumiem, tos diezgan bargi mēdza sodīt tolaik visuvarenie baznīcas kungi. Diemžēl bieži vien ar nāvi, aizbildinoties ar jau iepriekš minēto dieva zaimošanu. …