Ievads.
Iestājoties Eiropas Savienībā, Latvijai bija nepieciešams uzsākt divpusēju attīstības sadarbību. Līdz 2005.gadam Latvijas attīstības sadarbība izpaudās tikai kā maksājumi starptautiskajām organizācijām, kurām jau bija noteikti konkrēti attīstības palīdzības mērķi. Tādejādi Latvijai pirmo reizi bija nepieciešams pašai noteikt gan galvenās attīstības palīdzības saņēmējvalstis, gan savas nacionālās intereses jeb mērķus, veidojot attīstības sadarbību. Kā potenciālo šķēršļi šo mērķu izveidē var minēt faktu, ka attīstības sadarbība Latvijā neizveidojās kādas iekšējas nepieciešamības dēļ, bet gan ārēja stimula (Eiropas Savienības) dēļ.
Lai izanalizētu Latvijas attīstības sadarbības mērķus un to atbilstību Latvijas interesēm, darbā ir izvēlēts apskatīt Latvijas-Gruzijas attīstības sadarbības piemēru. Darba izpētes jautājums ir – vai Latvijas attīstības sadarbība atbilst tās mērķiem un interesēm? Lai uz izpētes jautājumu varētu atbildēt darbam tiek izvirzīts sekojošs mērķis – izpētīt teorētiskajās nostādnēs minēto motivāciju attīstības sadarbības veidošanai un piemērot to Latvijas-Gruzijas attīstības sadarbībai.
Darba mērķa sasniegšanai tiek izvirzīti sekojoši uzdevumi:
1. Izanalizēt attīstības sadarbības teorijas un tanīs minētos attīstības sadarbības mērķus;
2. Izvirzīt iespējamos mērķus Latvijas-Gruzijas attīstības sadarbībai;
3. Izanalizēt īstenoto Latvijas-Gruzijas attīstības sadarbību un novērtēt atbilstību tās mērķiem.
Darba teorētiskajā daļā ir izmantota Fr. Sagasti un G.Alcalde izveidotā valstu motivācijas attīstības sadarbībai klasifikācija. Empīriskajā daļā ir aplūkoti akadēmiski raksti un preses publikācijas par Latvijas-Gruzijas attīstības sadarbību.
…