Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
5,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:164032
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 21.06.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 30 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Ekonomiskā un monetārā savienība kā vienota valūtas zona    4
2.  Ekonomisko ieguvumu un zaudējumu no pievienošanās monetārajai savienībai analīze    6
2.1.  Optimālās valūtas zonas kritēriju ietekme    6
2.1.1.  Faktoru mobilitātes pakāpe    7
2.1.2.  Valsts ekonomikas lielums un atvērtība    10
2.1.3.  Patēriņa preču diversifikācija un to tirgus integritātes pakāpe    11
2.1.4.  Fiskālā un politiskā integrācija un starpreģionu transferti    14
2.1.5.  Līdzība inflācijas līmenī    16
2.1.6.  Cenu un algas elastīgums    17
2.1.7.  Vajadzības pēc valūtas maiņas kursa svārstīguma    18
2.2.  Ekonomiskie ieguvumi un zaudējumi no Ekonomiskās un monetārās savienības    19
  Secinājumi    23
  Izmantotie avoti    25
Darba fragmentsAizvērt

Iestājoties Eiropas Savienībā, Latvija ir piekritusi arī vienlaicīgi kļūt par Ekonomiskās un monetārās savienības (EMS) dalībvalsti. Dalība EMS nozīmē to, ka Latvijā tiks ieviests eiro, kad valsts būs izpildījusi Māstrihtas konverģences kritērijus.
Šī dalība EMS aptver plašu monetārās politikas saskaņošanu, jeb, precīzāk, tās uzticēšanu Eiropas centrālajai bankai, tomēr savā kursa darbā aplūkošu tikai iespējamo eiro ieviešanas ietekmi, kādi varētu būt tās ekonomiskie ieguvumi un zaudējumi. Darbs pēta tieši ekonomiskos (nevis politiskos vai kādus citus) ieguvumus no pievienošanās vienotās valūtas zonai.
Darba mērķis ir, izmantojot optimālās valūtas zonas teorijas kritērijus, aplūkot Latvijas atbilstību dalībai Ekonomiskajā un monetārajā savienībā, kas varētu dot gan ekonomiskos ieguvumus, gan zaudējumus.
Darba uzdevumi ir, balstoties uz dažādiem Latvijā un ārvalstīs veiktajiem pētījumiem un statistikas datiem par Latvijas un Eiropas Savienības tautsaimniecību, apkopot informāciju par Latvijas kā Eiropas Savienības dalībvalsts atbilstību dažādiem optimālās valūtas zonas (OVZ – optimum currency area) kritēriju punktiem un, pamatojoties uz to, noteikt, kādi varētu būt ekonomiskie ieguvumi vai zaudējumi no pievienošanās EMS.
Lai veiksmīgi sasniegtu mērķi, darbs tiks strukturizēts atbilstoši optimālās valūtas zonas kritērijiem. Darbs sadalīts divās nodaļās – pirmajā tiek sniegta pamatinformācija par EMS kā vienotu valūtas zonu un tajā dota arī optimālās valūtas zonas definīcija un tās galveno domu izklāsts.
Otrajā nodaļā tiek analizēti ekonomiskie ieguvumi un zaudējumi no pievienošanās EMS. Detalizētāk tiek aplūkoti optimālās valūtas zonas kritēriji, vispirms aprakstot, ko attiecīgais rādītājs nozīmē un kāda ir tā ietekme uz iespējamajiem valsts ekonomiskajiem ieguvumiem vai zaudējumiem, pievienojoties EMS. Pēc tam tiek aplūkoti statistikas dati un dažādu pētījumu rezultāti par Latviju un valsts atbilstību veiksmīgai šī kritērija izpildei, kas nodrošinātu lielākus ekonomiskos ieguvumus no vienotās valūtas ieviešanas.
Otrās nodaļas otrajā apakšnodaļā tiek apkopoti dažādie ekonomiskie ieguvumi un zaudējumi, kas Latvijai varētu rasties no pievienošanās EMS, pamatojoties uz iepriekš aplūkoto Latvijas un Eiropas Savienības kā vienotas valūtas zonas atbilstību OVZ kritērijiem.
Ir bijuši mēģinājumi ekonomiskos ieguvumus vai zaudējumus izteikt naudas vērtībā un skaitliski izvērtēt, tomēr tikai daži rādītāji var tikt pietiekami precīzi novērtēti. Viss ir atkarīgs no pētījuma autora un viena un tā pati OVZ kritērija pozīcija var tikt kvantitatīvi pavisam atšķirīgi novērtēta. Tādēļ arī savā turpmākajā darbā nesniegšu kādus konkrētus ciparus vai skaitlisku vērtējumu ieguvumiem vai zaudējumiem no EMS, bet galvenokārt atbildēšu uz jautājumu, vai ietekme ir pozitīvai vai negatīva un atkarībā no tā, kāda ir Latvijas atbilstība konkrētajam kritērijam, pamatošu, vai ietekme un iespējamie ekonomiskie ieguvumi vai zaudējumi ir nozīmīgi vai niecīgi.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −7,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1192816
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties