Ārpolitika ir valsts politika starptautiskajā arēnā, tas starptautiskās attiecības ar citām valstīm un tautām. Svarīgākais ārpolitikas līdzeklis ir diplomātija. Ārpolitika ir cieši saistīta ar iekšpolitiku un atspoguļo valsts šķirisko būtību. Ārpolitika ir atkarīga no attiecīgās valsts sabiedriskās iekārtas rakstura. Dažādām sabiedriskajām formām piederošo valstu ārpolitika kardināli atšķiras.
Ārpolitika principā ir ļoti cieši saistīta ar sabiedrisko attiecību darbību. Jo ārpolitikas darbība cieši ir saistīta ar valsts reputācijas veidošanu citu valstu vidū. Tātad valsts pārstāvjiem ir jāprot prezentēts savu valsti un jāprot pārliecināt pretiniekus dažādos jautājumos par labu sev. Šiem cilvēkiem ir jābūt komunikabliem un aktīviem, lai viņus pamanītu un līdz ar to arī valsts tiktu pamanīta.
Šī brīža ārpolitikas vīzijas ir iezīmētas no 2005. gada līdz 2010. gadam. Pagājušo gadu tika sasniegti iepriekšējie ārpolitikas mērķi – Latvija ir pilntiesīga ES un NATO dalībvalsts. Tātad ir sasniegts augstākais mērķis un ko tiecās Latvija pēc neatkarības atjaunošanas. Kā svarīgākais mērķis Latvijas ārpolitikā tuvākajos 5 gados tiek izvirzīt Latvijas starptautiskās ietekmes palielināšana. Principā šis darbs ir jāpilda sabiedrisko attiecību speciālistiem, sadarbībā ar politiķiem, izvēloties attiecīgo taktiku šī mērķa labākai īstenošanai. Ja šis mērķis tiks sasniegts, Latvija spēs nostiprināties ES un NATO, kā arī citās starptautiskajās organizācijās. Pieaugs Latvijas starptautiskais prestižs, kā arī uzlabosies valstiskais tēls. Būs iespējams vieglāk īstenot virkni iekšpolitisko uzdevumu, kā labklājības, demokrātijas, saimnieciskās aktivitātes un drošības veicināšana. Būtiskāko šī mērķa sasniegšanas sastāvdaļa ir Latvijas nacionālo interešu aizstāvēšana.…