Tirdzniecība notiek katru dienu, katrā valstī un starp tām. Tirdzniecība ir sava veida iespēja, lai valsts sevi pārstāvētu plašākai sabiedrībai. Šajā gadījumā Latvija kā Eiropas Savienības dalībvalsts sadarbojas un konkurē ar citām ES dalībvalstīm.
Pēc Padomju Savienības sabrukuma Latvija pārorientēja savu eksporta plūsmu Eiropas virzienā. Šī pārorientēšanās uz rietumu tirgu bija sekmīga tāpēc, ka tika veikta tirdzniecības un cenu reforma, ātri noritēja stabilizācija, un nacionālo valūtu kursi bija izdevīgi eksportam uz Rietumiem. Pakāpeniski mainījās arī importa ģeogrāfiskā orientācija. Dažu gadu laikā Eiropas Savienība kļuva par lielāko Latvijas tirdzniecības partneri, kas bija iespējams, pateicoties ārējās tirdzniecības liberalizācijai un progresam ekonomiskajā un politiskajā diplomātijā ar Eiropas Savienību.
Mērķis
Darbā tiks aplūkoti svarīgākie ar ārējo tirdzniecību saistītie jautājumi un Latvijas ārējās tirdzniecības sadarbība ar Eiropas Savienības dalībvalstīm. Kā arī tuvāk aplūkot eksporta straujo pieaugšanu un importa samazināšanos. Lai sasniegtu izvirzīto mērķi, apmeklēsim Eiropas Savienības bibliotēku, Latvijas ārlietu ministriju un strādāsim, analizēsim pieejamo literatūru par „Latvijas ārējo tirdzniecību Eiropas Savienības robežās”.
Hipotēze
Ārējās tirdzniecības negatīvajam saldo ir tendence augt, nevis samazināties – mēs vairāk pērkam nekā eksportējam. Latvija vienmēr būs atkarīga no ārējās tirdzniecības – gan no importa, gan no eksporta tirgiem. …