Ievads
Administratīvo tiesību uzdevums ir regulēt valsts aparāta likumisku darbību, kā arī tā subjektu kompetenci un pilnvaras. Tiesu sistēma ir kā neaizvietojams ķēdes posms valsts aparātā, jo Latvija ir neatkarīga republika, kurā tāpat kā citās demokrātiskās valstīs darbojas trīs varas – likumdevējvara, izpildvara un tiesu vara. Visās demokrātiskajās valstīs starp šīs trīs varām darbojas valsts varas dalīšanas princips.
Administratīvo tiesu stāvoklis, neskatoties uz viņu jaunumu ir neapšaubāmi pilnīgi stabils; administratīvā tiesvedība ir kļuvusi par modernās tiesiskās iekārtas neatņemamu sastāvdaļu un tāpēc gan valsts, gan sabiedrības kopīgs uzdevums ir vērst vajadzīgo vērību un uzmanību administratīvo tiesu darbībai, kas būtu par pamatu administratīvā procesa zinātnes teorētiskā bāze, jo kā zināms, administratīvo tiesu un administratīvā procesa jautājums ir samērā maz izpētīts.
Darba mērķis ir:
izpētīt un izanalizēt administratīvo tiesu vēsturisko attīstību.
Darba mērķa sasniegšanai ir izvirzīti sekojoši uzdevumi:
apkopot un izanalizēt administratīvo tiesu attīstību līdz Latvijas Republikas neatkarības iegūšanai;
izkristalizēt un noraksturot būtiskākos tiesu veidus;
izvērtēt un apkopot, izmantojot dedukciju un indukciju, informāciju par Latvijas administratīvās tiesas procesa attīstību no 1918.gada līdz mūsdienām;
noraksturot Latvijas administratīvo tiesu attīstību Latvijas Republikas okupācijas gados;
noraksturot Latvijas administratīvo tiesu darbību mūsdienās.
Pētījuma gaitā, darba autores izmantoja sekojošas pētīšanas metodes:
zinātniskās literatūras un dokumentu analīzi;
kritisko analīzi;
sintēzi;
dedukciju.
Dotas referāta temats ir aktuāls, jo tas atspoguļo administratīvo tiesu attīstību, tādējādi izskaidrojot un sniedzot sabiedrībai izpratni par to, ka, piemēram, kāpēc radās tie vai citi administratīvās tiesas darbības principi un administratīvās tiesas procesuālā puse.
…