Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:137152
 
Vērtējums:
Publicēts: 03.11.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Kas ir globalizācija?    3
2.  Globalizācija ietekme uz Latviju    4
3.  Globalizācija iezīmes    5
4.  Secinājumi    6
5.  Izmantotā literatūra    7
Darba fragmentsAizvērt

Īsti viennozīmīgas atbildes uz šo jautājumu tā vien šķiet, ka nav, bet ir dažādas versijas.
Globalizācija ir daudzšķautnains process, saistīts ar ekonomiskām, sociālām, tehnoloģiskām, politiskām un citām izmaiņām, kuru rezultātā vairums pasaules valstu un ģeogrāfisko reģionu kļūst savstarpēji ciešāk saistīti, taču arī vairāk atkarīgi viens no otra. Praksē globalizācija izpaužas pieaugošā preču un pakalpojumu, kā arī kapitāla, naudas un iedzīvotāju plūsmā starp valstīm. Arī intensīvāka informācijas un zināšanu, kā arī tehnoloģijas un inovāciju izplatīšanās pasaulē raksturo globalizācijas procesu.
Globalizācijas pamatideja paredz, ka valstis, nacionālās ekonomijas , kompānijas un indivīdi satuvojas, radot integrētu un savstarpēji saistītu vidi. Turklāt šīs neesot uzspiests process, bet gan brīvas un racionālas izvēles rezultāts, gluži vai dabīgs apstākļos, kad attīstītās komunikāciju tehnoloģijas, kapitāla plūsma, demokrātijas un brīvā tirgus vērtību apziņa. Globalizācija ir komplekss nacionālo un starptautisko aktieru darbības harmonizācijas process. Tā pieprasa smalka un vienota pasaules organisma izveidošanu, izstrādājot tā funkcionēšanas sistēmu līdz pat mazākajam nervam. Ņemot vērā uzdevuma sarežģītību, būtu kļūdaini apgalvot, ka viena vai otra lielvalsts var piedāvāt gatavu integrācijas shēmu. Kā apgalvo Klauds Smadža, Pasaules ekonomiskā foruma direktors, ; „globalizācija ir patiesa iespēja veicināt vēl nepiedzīvotu labklājību pasaules apmēros”. Tātad globalizācijas galamērķis būtu vispasaules labklājības sabiedrības radīšana.
Globalizācija ir visjaunākā starptautiskā darba dalīšanas sistēma, kad saimnieciskajā apritē aktīvi tiek iesaistīti veseli reģioni, kam līdz šim bija raksturīgs zems attīstības potenciāls un bieži vien infrastruktūras trūkums. Notiek kapitāla bēgšana no tradicionālajām rūpnieciskajām metropolēm uz agrārām zemēm ar primitīvu lauksaimniecību, masveida bezdarbu, analfabētismu, neiedomājamu trūkumu.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties