Eiropas Savienība ir brīvprātīga valstu apvienība, kura izveidota kopīgu mērķu īstenošanai - iedzīvotāju ekonomiskās un sociālās labklājības nodrošināšanai, demokrātijas attīstībai, stabilitātes un drošības garantēšanai.
Eiropas Savienības pirmsākumi ir meklējami 1951.gadā, kad Francija, Vācija, Itālija, Beļģija, Nīderlande un Luksemburga nodibināja Eiropas Ogļu un tērauda kopienu. Tās galvenais mērķis bija ar ekonomiskās sadarbības palīdzību novērst jaunu karu izcelšanās iespējas. Laika gaita šīm valstīm pievienojās arī citas Eiropas valstis, tādejādi Eiropas Savienībai pieaugot līdz 15 dalībvalstīm Eiropas Savienības dalībvalstis ir:
Austrija, Beļģija, Dānija, Francija, Grieķija, Itālija, Īrija, Lielbritānija, Luksmeburga, Nīderlande, Spānija, Portugāle, Somija, Vācija, Zviedrija. Savu kārtu pievienoties Eiropas Savienībai gaida 11 valstis:
Bulgārija, Čehija, Igaunija. Latvija, Lietuva, Kipra, Polija, Rumānija, Slovākija, Slovēnija un Ungārija.
Šajā darbā vēlos runāt par Eiropas Savienību un tās attiecībām ar Latviju. Manuprāt, tā šobrīd ir ļoti aktuāla tēma Latvijai.1. ES mērķi un pamatprincipi
Eiropas Savienībai kā lielai un sarežģītai organizācijai ir ļoti daudzveidīgi mērķi. Svarīgākie mērķi ir šādi:
• Miera un stabilitātes garantēšana;
• Ekonomiskās labklājības palielināšana;
• Sociālās labklājības nodrošināšana;
• Eiropas starptautiskās lomas ietekmes palielināšana;
• Iekšējās drošības garantēšana.…