Līdz ar Latvijas neatkarības atgūšanu, mūsu valstī arvien ātrāk un straujāk sāk attīstīties uzņēmējdarbība. Jebkuram, kam ir vēlēšanās, pamatkapitāls un ideja ir dota iespēja uzsākt savu biznesu.Rodas arvien jaunas un spilgtas idejas uzņēmuma veidošanai un arī daudz lielākas iespējas to uzsākt. Daudzi agrākie uzņēmēji, kuriem nebija iespējas nostabilizēties tirgū, tagad ir iespēja privatizēt uzņēmumus un būt pilnīgi neatkarīgaiem no ārējo vai iekšējo iejaukšanos viņu uzņēmumā. Mūsu sabiedrības cilvēkiem gadu desmitiem ilgi bija darīšana ar monopolizētu valsts tirgu, kur konkurence pastāvēja tikai patērētāju vidū. Vecā sistēma pierādīja, ka birokrātiskā komandekonomika, kas ir orientēta tikai uz sabiedrisko īpašumu, nevar normāli attīstīties un pilnībā apmierināt iedzīvotāju vajadzības. Latvijas tautsaimniecība šodien darbojas pēc stipri atšķirīgiem principiem. Šā kursa darba mērķis ir apskatīt un izanalizēt kā uz šodienu attīstās uzņēmējdarbība Latvijā pēc neatkarības atgūšanas. Kā arī izanalizēt statistikas datus par uzņēmējdarbības vidi.
Šo kursa darba tēmu darba autore vēlētos sākt ar Vinstona Čerčila vārdiem, kura domu grauds spilgti atspoguļo Latvijas sabiedrības noskaņojumu:
“Ir ļaudis , kas uzlūko uzņēmēju kā kraupainu suni, kuru vajag nosist, citiem liekas, ka uzņēmējs ir govs, ko var nemitīgi slaukt.Tikai nedaudzi viņā saskata zirgu, kas velk pajūgu.”
Diemžēl ļoti daudzi saskata uzņēmējā tikai blēdi un mantrausi, nevis cilvēku, kas riskē ar savu kapitālu, lai ražotu mums nepieciešamās lietas un sniegtu pakalpojumus.
Statistikas dati liecina, ka lielākā daļa materiālo labumu, kas nepieciešami sabiedrības vajadzībāu apmierināšanai, top uzņēmumos. Uzņēmējdarbība kalpo ne tikai katra cilvēka attīstības interesēm, bet arī visas sabiedrības attīstības interesēm. Bieži vien tā rada papildu apstākļus arī valsts attīstībai, maznodrošināto slāņu ekonomiskā stāvokļa uzlabošanai, kā arī politiskās situācijas uzlabošanai. Uzņēmumi ir darbavietas, kas nodrošina maizi un iztiku ne tikai tās darbiniekiem un viņu ģimenēm, bet arī līdzekļus valsts kasei maksājot nodokļus valstij, līdz ar to balstot valsts ekonomiku. …