Pasaules tautas un valstis kopš dziļas senatnes ir uzturējušas savstarpējos sakarus ekonomikas, politikas, kultūras un daudzās citās jomās. Daudzveidīgo sakaru kopumu starp dažādām valstīm un to pārstāvjiem sauc par starptautiskajām attiecībām. Savukārt starptautiskās attiecības politikas jomā apzīme ar terminu starptautiskā politika.
Politiskajās attiecībās valstu līmenī piedalās atsevišķi cilvēki un to grupas. Valsts iedzīvotāji kā politikas subjekti nav autonomi, jo ir pakļauti valsts varai. Tāpat visiem neatkarīgi no viņu gribas ir jāievēro attiecīgas valsts likumdošana.
Starptautiskās politikas arēnā galvenie „spēlētāji” ir suverēnās tautas, valstis, kā arī nozīmīgas starptautiskās organizācijas.
Starptautiskajā arēnā pār valstīm nav austākas politiskās virsvadības. Tās ir apveltītas ar suverenitāti, kas nozīmē augstāko varu to iekšējās lietās un neatkarību starptautiskajās attiecībās. Starptautiskajā vidē nepastāv arī vienotā likumdošanas sistēma, kuras noteikumi būtu obligāti visiem starptautisko attiecību dalībniekiem. Starptautiskās saistības valstis uzņemas pēc pašu ieskatiem, slēdzot savstarpējos līgumus. …