Autora izvēlētā tēma ir Latvija Boloņas procesā. Šīs temats ir izvēlēts lai paradīt, ka Boloņas process Latvijā nav augstākās izglītības reformu aizsākums, bet gan to turpinājums. Tāpat kā vairumā Austrumeiropas valstu, reformu sākums Latvijas augstākajā izglītībā saistās ar politiskajām pārmaiņām Eiropā astoņdesmito gadu beigās un Padomju Savienības sabrukšanu 1991. gadā.
Līdz ar to 1999. gadā parakstītās Boloņas deklarācijas principi un darbības vadlīnijas nevis aizsāk reformas Latvijā, bet gan ievirza jau norisošās reformas Eiropas kopīgajā gultnē, bieži vien piešķirot jēdzieniem jaunu vai nedaudz izmainītu saturu. Augstākās izglītības reformas Latvijā tādā vai citā veidā, vairāk vai mazāk veiksmīgi, skāra vairumu Boloņas deklarācijas aspektu jau pirms pašas deklarācijas parakstīšanas.
Darbs sastāv no trim daļām. Pirmajā daļā es centīšos apskatīts Boloņas procesu kopumā. Otrajā es noskaidrošu kas tas ir kredītpunktu sistēma un kāpēc viņa ir vajadzīga. Pēdējā trešajā daļa es pievēršu uzmanību Latvijas augstākai izglītībai pirms un pēc Boloņas procesa.
Referāta mērķis: Parādīt, kā Boloņas process ietekmēja Latvijas Augstākai izglītībai.
Referāta uzdevumi:
1.uzzināt vairāk par Boloņas procesu
2.pazīt Latvijas nozīmi Boloņas procesā
3.izdarīt secinājumus
Referāta metodes: analīze
Viens no nozīmīgākiem procesiem Latvijas augstākas izglītības attīstībai spēle Boloņas process.
Boloņas process
ir Eiropas vienotās augstākās izglītības telpas
veidošanas process
Boloņas process sākās 1999. gada 19. jūnijā, kad 29 Eiropas valstu izglītības ministri parakstīja Boloņas deklarāciju. Kopš otrās ministru apspriedes 2001. gada maijā Prāgā Boloņas procesa dalībvalstu skaits ir pieaudzis līdz 33 valstīm. …