Īrija ir valsts, kurā vislielākais izsniegto darbatļauju skaits ir tieši latviešiem (~4000 atļaujas). Taču pavisam Īrijā varētu būt ap 10000 latviešu viesstrādnieku, kuri tur atrodas gan legāli, gan nelegāli.
Šo projekta tēmu izvēlējos tāpēc, ka vēlējos uzzināt vairāk par Īriju, tās ekonomisko uzplaukumu un par latviešiem, kuri dodas strādāt uz šo valsti.
Darbā kā pētījumu metodes tika izmantotas:
interneta datu iegūšana un izvērtēšana;
datu apkopošana un sistematizēšana;
aptauju izstrāde un cilvēku aptaujāšana;
secinājumu veikšana.Īrijas ekonomiskais uzplaukums
Ķeltu tīģeris- ar šādu lakonisku un izteiksmīgu apzīmējumu patlaban pasaules ekonomikā tiek raksturota Īrija. Teritorijas un iedzīvotāju skaita ziņā Īrija ir līdzīga Latvijai. Ārvalstu investīcijām, tirdzniecībai atvērta ekonomika, Eiropas Savienības strukturālo fondu līdzekļi, ārējo parādu samazināšana- tie ir stūrakmeņi, kurus īru ekonomisti prezentē kā savas valsts veiksmes faktorus, kas Īrijai ļāva izrauties no stagnācijas astoņdesmitajos gados. Īrija tiek uzskatīta par ES veiksmes piemēru, jo dalība šajā organizācijā no nabadzīgā Eiropas nostūra kļūt par augsti attīstītu valsti un dzīves līmeņa ziņā pat pārspēt savu kādreizējo savu kolonizatoru Lielbritāniju. Viens no faktoriem, kas veicinājis Īrijas izaugsmi, ir gudra ES naudas izmantošana, vienu trešdaļu ES doto līdzekļu investējot izglītībā. Īrijas pieredze varētu būt laba mācību stunda Latvijai, kurai būs pieejami aizvien lielāki ES resursi.
Ekonomiskā augšupeja sākās astoņdesmito gadu beigās, deviņdesmito sākumā. Galvenās kārtis īri lika uz jauno datoru tehnoloģiju, telekomunikāciju un augsto tehnoloģiju ražošanas nozarēm, kā arī uz finansu pakalpojumiem zemu nodokļu vidē. Patlaban Īrija pazīstama kā pasaulē vadošā programmnodrošinājuma eksportētāja. …