Tēmas izvēle saistās ar interesi par latviešu tautas tērpu attīstību un Kurzemes kreklu īpatnībām, ko veicināja studiju process Liepājas Pedagoģijas akadēmijā. Tā kā šī tēma ir ļoti plaša, darbam izvēlējos šaurāku tēmu - apskatīt un izpētīt Kurzemes novada kreklu veidus un to īpatnības, un vairāk pievērsos Bārtas krekla raksta elementiem, to veidošanai un izšujamo dūrienu veidiem. Tērpu vēsture ir svarīga cilvēku kultūras sastāvdaļa. Tautas tērps ir ne tikai kā vēstures avots, bet tas ir arī augstvērtīgs tautas mākslas veidojums. Tādējādi tam ir ne tikai zinātniski teorētiska nozīme, bet arī liela praktiska vērtība, jo tajā atklāj citu tautu kultūras ietekmi uz sabiedrību. Nākotnē varētu apskatīt un pētīt divu novadu tautas tērpu kreklu kopīgās un atšķirīgās pazīmes. Šo darbu skolotājs var ņemt par pamatu kā palīglīdzekli darbmācības stundā, mācot meitenes izšūt un šūt. Skolēniem palīdz saskatīt mūsu tautas tērpa estētiskās vērtības.
Pētījuma mērķis ir apskatīt un izpētīt latviešu tautas tērpa kreklu veidus. Galvenais šī darba uzdevums ir izpētīt Bārtas krekla raksta elementus, izšujamos raksta dūrienus, to veidošanu. Kā arī šo darbu varētu izmantot skolās kā metodisku palīglīdzekli.
Pirmsākumi zinātniski pētnieciskajā darbībā sākās skolā, turpinājās Liepājas Pedagoģijas akadēmijā, gatavojoties skolas pedagoģiskajai praksei. Praktiski šo darbu var izmantot strādājot skolā, iztirzājot tēmas, kas skar kultūru, tērpu, apģērba rotāšanu, tekstīliju – krāsošanu, raksta elementus u.c. Studentiem - kā palīglīdzeklis rast iedvesmu turpmākajiem pētījumiem par latviešu tautas tērpu nozīmi mūsdienu sabiedrībā.
Zinātniski metodiskajam darbam literatūru vācu par latviešu tautas tērpiem, rakstiem, tērpu, kā arī par zinātņu nozarēm – etnogrāfiju, arheoloģiju un mitoloģiju. Pārsvarā izmantoju Liepājas Pedagoģijas akadēmijas bibliotēkas katalogu fondu. Pētīju un analizēju dažādu autoru darbos sniegto informāciju par latviešu tautas tērpu un tā attīstību. Analizēju M. Grasmanes un M. Slavas darbos viņu atziņas un pētījumus par latviešu tautas tērpu. Aprakstīšanā izmantoju analizēšanas un pētniecisko metodi.…