Mēs zinām, ka ir daudz un dažādas kultūras un katrai ir savādāka kultūra. taču izpētīt vienas tautas kultūras īpatnības ir ļoti sarežģīti, jo tās ir pilnveidojušās gadu simtiem varbūt pat ietekmējušās no citām tautām.
Tāpēc, lai šo darbu padarītu vieglāku un secīgāku, aplūkošu latviešu tautas kultūras īpatnības pa dažādiem posmiem.
Materiālā kultūra.
Te tad nu ir fundamentālais fakts – latvieši Baltijas telpā ienākuši jau kā zemkopji un tikai, starp citu, nodarbojušies ar medībām un lopkopību. Tuvākās sekas tam ir, ka līdz ar to visa latviešu tautas kultūra visumā iegūst vispārīgo zemkopju tautu kultūras raksturu.
Latvieši kopš seniem laikiem nedzīvoja ciemos, bet atsevišķi pa ģimenēm savu lauku vidū. Drīz vien šim dzīves veidam vajadzēja atstāt iespaidu uz visu kultūras ievirzi.
Tāpat iespaidu uz kultūras ievirzi vajadzēja atstāt tam apstāklim, ka zeme, kuru apdzīvoja latvieši, bija ļoti apaugusi mežiem, pilna purvu un maz auglīga. Tās apkopšana bija veicama grūtā un smagā darbā, kas prasīja lielu gribasspēku un ļoti rūdītus raksturus.
Tālākā latviešu zemkopju kultūras ievirze ir tā, ka lauksaimnieciskā kultūra ar savām viensētām, ar saviem īpašniekiem – pašiem darba darītājiem ir spilgti individuālistiski ievirzīta un asā opozīcijā katrai komunistiskai kultūrai.…