Darba tēma: Latviešu dziesmu krājums līdz 20.gs. un tā aktualitāte mūsdienās.
Šo tēmu izvēlējāmies, jo abas esam saistītas ar mūziku, dziedam un spēlējam, tādēļ vēlējāmies vairāk iepazīties ar mūsu tautas dziedāšanas tradīcijām. Mūsuprāt, šī tēma šodien ir aktuāla, jo globalizācijas laikmetā, kurā dzīvojam, savas tautas kultūras vērtību apzināšana un saglabāšana ir viens no galvenajiem nosacījumiem, lai tik maza tauta, kāda ir latvieši, spētu saglabāt savu nacionālo identitāti. Mūsdienās daudzi jaunieši labprātāk pievēršas plašajam populārās kultūras slānim, kas ir pieejams ikdienā un nav saistīts ar mūsu tautas vēstures mantojumu. Tāpēc, apzinoties, ka tieši no jaunās paaudzes intereses un aktivitātes ir atkarīgs tas, kāda loma tradicionālajai kultūrai būs nākotnē, pētījām latviešu tautas dziedāšanas tradīcijas un to, kā svešas kultūras ir ietekmējušas tradicionālo dziedāšanu. Vēlējāmies noskaidrot arī to, vai mūsu vienaudži zina tradicionālās dziesmas un kāda ir viņu attieksme un izpratne par tradicionālo dziedāšanu.
Darba mērķis: Iepazīties ar latviešu dziedāšanas tradīcijām līdz 20.gs. un šo dziesmu nozīmi latvieša dzīvē, izpētīt cittautu kultūru ietekmi uz tradicionālo dziedāšanu un noskaidrot, kāda nozīme tradicionālajām dziesmām ir mūsdienu jaunieša dzīvē.
Darba uzdevumi:
1.Izpētīt latviešu tautasdziesmu nozīmi senā latvieša dzīvē, dziedāšanas parašas un tematiku un kā šīs dziesmas saglabātas līdz mūsdienām.
2.Uzzināt, kad un kāpēc latviešu dziesmu pūrā ienāk cittautu dziesmas - ziņģes, kādas tēmas tajās atspoguļotas un kā tās ietekmē tradicionālās dziedāšanas tradīcijas.
3.Ar aptaujas anketu palīdzību noskaidrot, kāda ir Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas jauniešu attieksme pret dziedāšanu un tradicionālajām latviešu dziesmām, kā arī kāda ir viņu attieksme pret cittautu dziesmām, vai viņi izprot atšķirību starp tautasdziesmām un ziņģēm, atšķir tās un zina populārāko dziesmu vārdus.
Hipotēze: Lielākā daļa jauniešu Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā nezina tradicionālo dziesmu vārdus un tās nedzied.…