Lāpstiņai ir trīsstūrveida forma, divas virsmas, trīs malas un trīs stūri. (skat. 2.att.)
Lāpstiņas virsmas: ribu jeb priekšējā (facies costalis) un dorsālā jeb mugurējā (facies dorsalis). Ribu virsma ir gluda un kalpo par piestiprināšanās vietu m.subscapularis. Tās mediālajā malā stiprinās m.serratus anterior. Dorsālo virsmu divās daļās sadala lāpstiņas šķautne (spina scapulae). Augšējā, mazākā daļa ir virsšķautnes bedre (fossa supraspinata) un apakšējā, lielākā – zemšsķautnes bedre (fossa infraspinata). Lāpstiņas šķautne dorsālā virzienā paliek platāka un beidzas ar pleca pauguru (acromion).
Lāpstiņas malas: mediālā jeb mugurkaula (margo medialis); laterālā jeb paduses (margo lateralis) un augšējā (margo superior) uz tās ir lāpstiņas ierobs (incisura scapulae).
Lāpstiņas stūri: apakšējais (angulus inferior); augšējais (angulus superior) un laterālais (angulus lateralis), tas ir sabiezināts, no tā sākas lāpstiņas kakliņš (collum scapulae), kas pāriet locītavas iedobumā (cavitas glenoidales) ar virslocītaviedobuma pauguriņu (tuberculum supraglenoidale) un zemlocītaviedobuma pauguriņu (tuberculum infraglenoidale), kā arī knābjeveida izaugums (procesus coracoideus).…